Na Pálavském dráčeti se hustopečští neztratili

23. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

V pátek 22. června se s tým Knedlíci z SOŠ a SOU Hustopeče pokusil získat některý z pohárů a obhájit tak skvělé pozice z minulých ročníků závodu škol dračích lodí Pálavské dráče. V novém týmu, který letos bojoval o umístění se sešli žáci, kteří soutěž ještě nikdy neabsolvovali. Disciplína pro ně ale nebyla žádnou novinkou. Sportovní klání se opět konalo v areálu Slováckého veslařského klubu v Břeclavi. 

„Po přihlášení následovalo čekání na dvě tréninkové jízdy, během kterých se tým snaží sladit tempo. Před desátou hodinou odstartovaly tři měřené jízdy. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v kategorii mladších byla družstva základních škol, v kategorii starších byla družstva škol středních. Střední školy měly měřené tři jízdy, jednotlivé týmy tedy musely jet naplno v každé jízdě,“ popisuje průběh soutěže pedagožka Stanislava Gergelová, pod jejímž vedením tým funguje již několik let.

Od začátku závodu si Knedlíci vedli skvěle a dotahovali vedoucí družstvo. „Ve druhé jízdě museli organizátoři dokonce použít jestřábí oko k vyhodnocení výsledku na prvním a druhém místě. Naše družstvo po třetí jízdě skončilo na krásném druhém místě. Na prvním místě se umístil tým, který má možnost v průběhu roku trénovat na vodě. Podařilo se získat stříbrný pohár! Už teď se všichni těší na trénování na následující rok,“ neskrývala nadšení Gergelová. -nov-

odebírejte přes RSS