Na Pastelce oslavili Den dětí s rodiči

1. 6. 2022 · 1 minuta čtení · 16 fotografí · 1 video

V úterý 31. května bylo v Mateřské školce Pastelka veselo. V předvečer dne dětí si paní učitelky pozvaly rodiče a prarodiče na rodinný den s bohatým programem.


Na přilehlé zahradě bylo připraveno několik propracovaných stanovišť, na kterých se zapotili děti i dospělí. Od stylového fotokoutku, přes rodinný fotbálek, stavění komínů z dřevěných kostek až po fyzicky náročnější jízdu na kolečkách. 

A jak se daří zapojovat rodiče do všeobecného školkového veselí? „Musím říct, že dobře. Bývalo to náročnější, ale po všech těch koronavirových zákazech a omezeních jsou rodiče vděční za takové programy, kdy si můžou s dětmi jen tak zaskotačit,“ pochválila rodiče za spolupráci ředitelka školky Blanka Nešporová.

Rodinné odpoledne však není jediným zpestřením posledního měsíce školního roku. „Červen každoročně zahajujeme týdnem hrátek, kdy každý den máme nějakou akci. Divadlo, výlety, návštěva u hasičů, skákací hrad, hledání pokladu, různé stezky a další. Pak si dáme pár dní pauzu a 13. června se budeme loučit s předškoláky,“ prozrazuje Nešporová.

Přestože si dny ve školce umí paní učitelky zpestřit samy, uvítají i iniciativu rodičů, kteří přichází a nabízí organizaci dalších akcí. „Máme tu moc šikovné maminky, které nám pomáhají svým tvořením nebo nějakou aktivitou. Občas nám některý z rodičů zorganizuje nějaký výlet, za což jsme moc vděční. Mohou nám zahrát dovadlo, připravit soutěž, ničemu se nebráníme a je to vždycky moc fajn, takže iniciativám rodičů se meze nekladou,“ směje se Nešporová.

Protože se školní rok pomalu ale jistě blíží ke konci, nastává i doba ohlédnutí a hodnocení. „Byl to příjemný rok. Konečně jsme zase mohli normálně fungovat, jezdit na výlety, chodit ven, vystupovat na městských akcích, zvát si rodiče do školky. Byl to po dlouhé době v podstatě normální, ale krásný rok,“ zhodnotila Nešporová. -nov-

odebírejte přes RSS