Na Pavučině je opět živo, po více jak dvou měsících přivítala děti

11. 12. 2020 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video

Dvouměsíční pauzu v činnosti Centra volného času Pavučina využili zaměstnanci k sebevzdělávání, přípravě nových webových stránek či péči o zvířata. Nyní však vládní opatření povolila a do dílen se mohly děti vrátit.


Od 5. října až do 7. prosince byly pro děti z Hustopečí a okolí prakticky nedostupné kroužky na Centru volného času Pavučina. I na další školní rok byli zaměstnanci připraveni s celou škálou kroužků a jsou velmi rádi, že po více jak dvou měsících mohou opět přivítat děti, které se chtějí dozvědět a naučit něco nového.   „V této chvíli, od 7. prosince, jsme opět nastartovali část kroužků. Je jich zhruba 40, 20 je bohužel uzavřeno, a to především z toho důvodu, že je tam kapacita účastníků kroužků nadměrná a nesplnili bychom vládní nařízení, že můžeme být pouze do 10 účastníků,“ říká Petr Fridrich, ředitel Pavučiny.

Vládní nařízení ovlivňují i samotný průběh kroužků, děti jsou však statečné a poslouchají. Pavučina nenechává nic náhodě a na znovuotevření se připravila řádně. „Jedeme dle nařízení dané vládou, dodržujeme počty, máme dezinfekce u vstupu, pravidelné mytí rukou, větrání po půlhodině, roušky jsou také povinné. V tomto případě si myslím, že to lze zvládnout, není to komfortní, ale jsme na jedné lodi,“ dodává pan ředitel.

V době uzavření sice do Pavučiny děti nemohly, zaměstnanci naopak dorazit museli, měli totiž na starost své čtyřnohé kolegy. „Pracovníci si nejen rozšiřovali vzdělání, ale chodili jsme i ke koňům, kterých máme devět. Každý z nás si prošel tím základem, abychom se i my více seznámili a šli jsme k hnoji, uklízeli a pomáhali,“ popisuje dvouměsíční náplň pan ředitel.

Nabídka kroužků na Pavučině je velmi pestrá a jestli jste na zápis dětí doteď neměli čas či mysl, nemusíte smutnit. Pavučina vás ráda přivítá. „Tato doba přinesla také to, že se někteří účastníci a děti odhlásili z kroužků. Uvolnila se tak nějaká místa. V této chvíli však nevíme, co bude zítra, takže předpokládám, že pokud dojde k naplnění kroužků, tak to bude spíše v měsíci lednu a únoru,“ říká Fridrich.

Po průvodu svatého Mikuláše s družinou po Hustopečích, které bylo v režii Pavučiny, připravují zaměstnanci další prosincovou akci, a to každoroční vycházku s koňmi. O této akci, a nejen o ní se mohou zájemci dozvědět na nových webových stránkách Pavučiny. „Nové webovky byly jednou z věcí, kterou jsme dělali v době, kdy se nám uzavřela pravidelná činnost. Snažili jsme se, abychom je trošku osvěžil a dali jim nový náboj. Měly by být zprovozněny během prosince,“ láká Fridrich.

-vyh-

odebírejte přes RSS