Na Pavučině se sešli milovníci koní

31. 5. 2022 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport

Milovníky ušlechtilých zvířat přilákal v neděli 29. května Den s koňmi v jízdárně Centra volného času Pavučina. I přes nepříliš příznivé počasí se u ohrad shromáždily desítky zvědavců. Organizace se ujal kroužek chovatelů z Pavučiny. 


„Měli jsme celkem bohatý program plný vtipných i elegantních čísel, která si připravili děti z našeho kroužku. Starší holky tancovaly s koníky čtverylku, skákalo se přes překážky. Bylo to hodně dynamické a na své si přišli i diváci, protože část programu byla o diváckých soutěžích, při kterých jsme rozdávali různé poukazy,“ představila program vedoucí chovatelů z Pavučiny Simona Jakubčíková.

Nedílnou součástí byly i regulérní závody členů jezdeckého kroužku, při kterých se rozdávala nezbytná ocenění. „Soutěžilo se o klasické kokardy, což jsou mašle pro vítěze jezdeckých závodů. Barevně jsou rozdělené podle umístění, kdy první místo je žluté, druhé bílé, třetí červené a tak dále,“ vysvětluje Jakubčíková

Široké veřejnosti se představil i nový přírůstek ve stáji. Ročního poníka Betynku. „Betynka je moc hodná, slouží přesně tak, jak jsme si přáli. Povozí i malé děti, jeví se jako charakterní koník a vypadá to, že se jí u nás líbí,“ usmívá se Jakubčíková.

Podobné akce jsou u dětí velmi oblíbené a děti se chtějí zapojovat i do chovatelského kroužku. „Ten zájem je víceméně stejný, děti by chtěly jezdit, ale máme trošku problém s tím, že se nechtějí zapojovat do péče o ty koně, do úklidu stájí a podobně. Je potřeba si uvědomit že i toto patří k jízdě na koni, proto ke koním pustím jen ty děti, které to dělají srdcem,“ říká Jakubčíková. 

Den s koňmi se vydařil na výbornou a pořadatelé už teď začínají přemýšlet na letními tábory, které jsou tradičně již zaplněné do posledního místa.
-slam-, -nov-

odebírejte přes RSS