Na Pavučině to vonělo po bylinkách

14. 7. 2022 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

Kolem Centra volného času Pavučina to tento týden krásně vonělo! Necelá třicítka dětí si užívala příměstský tábor s bylinkami - učily se je rozeznávat, vařily z nich bonbóny, tvořily s nimi, a dělaly limonády i léčiva.


Dobromysl, jitrocel, smetánka, máta, levandule nebo kopřiva. Tyto a spoustu dalších bylinek poznávaly tento týden děti na výtvarném příměstském táboře na Pavučině. „Je to tábor zaměřený na výtvarné techniky, ty se ale týkají bylinek. Každý den se věnujeme jedné bylince, která nás provází. O té si povídáme, tu ztvárňujeme,“ vysvětluje vedoucí tábora Ingrid Florusová. 

Právě propojení výtvarných technik a poznávání přírody je hlavním lákadlem tábora. „Dopoledne jsme ve výtvarných dílnách, kde tvoříme, a odpoledne jsme venku na čerstvém vzduchu, aby děti přišly domů řádně znavené,“ směje se vedoucí.

O nejvoňavější letošní tábor měly zájem i starší děti. „Naše tábory na Pavučině se snažíme koncipovat hlavně pro ty menší děti, to znamená od první třídy do asi 11 let. To proto, že starší děti už si umí svůj čas organizovat samy, tady ty malé to neumí, pro ně tu jsme,“ vysvětluje Florusová. 

A jaké povědomí mají hustopečské děti o bylinkách? „Musím říct, že to strašně záleží na tom, kde děti žijí. Pokud dítě bydlí v paneláku v centru města, tak se k bylinkám moc nedostane, nevedou-li jej k tomu rodiče. Děti z vesnice to mají tak nějak v sobě a vědí, o čem mluvíme. Každopádně příroda je úžasná lékárna na všechno a je dobře, že se o ni děti chtějí zajímat,“ shrnula Florusová. -nov-

odebírejte přes RSS