Na Pavučinu se slétly čarodějky

3. 5. 2023 · 1 minuta čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Nádherné slunečné počasí v neděli 30. dubna vylákalo ven všechny čaroděje a čarodějky. A protože všechna košťata v Hustopečích ukazovala stejný směr, dopravila je do areálu Centra volného času Pavučina, kde na ně čekalo odpoledne plné zábavy.


Na děti čekala různorodá stanoviště. „Na každém stanovišti získávaly písmenka, ze kterých potom sestavily tajenku, a nakonec šly do perníkové chaloupky, kde dostaly odměnu,“ popisuje čarodějnický proces Denisa Konečná.

Odměna v perníkové chaloupce nebyla to jediné, co na děti i jejich rodičovský doprovod v samotném závěru čekalo. Na zahradě pochopitelně zaplál také oheň, na kterém si mohli opéct špekáčky či jiné pochutiny, a hlavně se mohli užít vydatně slunného jarního dne – ať už v kostýmech nebo v civilu. „Já bych řekla, že je to tak půl napůl, ale ten, kdo převlečený nepřišel, se tady mohl nechat namalovat,“ hodnotí pomocná čarodějka Konečná. Právě u stolečku, kde si děti mohly nechat pomalovat obličej i ruce, čekaly zástupy – malování mělo obrovský úspěch. A ten sklidily také masky provázejících čarodějů a čarodějek z Pavučiny, kteří celou akci přichystali na výbornou.

Povedenou čarodějnickou událost završilo společné pálení čarodějnice, které každoročně symbolizuje očištění a odliv negativních energií ze společnosti. -slam-

odebírejte přes RSS