Na prahu nové životní etapy

27. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video

Minulý týden se obě dvě Hustopečské mateřské školky proměnily v slzavá údolí. Celkem 54 předškoláků se loučilo s bezstarostným dětstvím a od září jim začíná nová etapa spojená s plněním školních povinností.


Já si myslím, že vědí, co je čeká, protože když se podíváte, tak máme všichni slzy v očích a dětem budou chybět ty paní učitelky. Ale na druhou stranu jsme do školy často chodili na návštěvy a děti absolvovaly předškolní kurzy, takže si myslím, že mají všechny předpoklady k tomu, aby ten nástup do škol pro ně byl radostný, i když možná náročný, popisuje očekávání svých dětí ředitelka MŠ U Rybiček Eva Javůrková.

Osmadvacet dětí z její školky si pro své rodiče a kamarády připravilo krátký program, ve kterém předvedly, co všechno se za ty roky ve školce naučily a jak jsou připravené do školy. Mají naučené básničky, písničky i tanečky, na závěr projdou symbolickou branou do školních let, dostanou od nás na památku tričko a spoustu dárečků a užijeme si krásný den na zahradě s divadelním představením, popsala rozloučení s předškoláky Javůrková.

Naproti tomu ve školce Pastelka bylo letošní loučení poněkud ohnivé. Pozvali jsme si kejklíře a šermíře, kteří letos nacvičili nový program a sami se vlastně divíme, co všechno si pro děti připravili. Je tu ohňová show a jiné atrakce, takže je to pro děti hodně zajímavé, seznamuje s programem ředitelka MŠ Pastelka Blanka Nešporová. 

Na Pastelce se loučili s šestadvaceti dětmi, které pasoval sám rytíř. Oni ty děti samozřejmě vědí, že končí školka, že jdou v září do školy, že se budou muset učit a podobně. Ale myslím si, že jak velký krok to pro ně je, to si naplno uvědomí až v tom září, svěřila se Nešporová.

Všem předškoláčkům přejeme krásně prožité prázdniny a do prvních školních let hodně radosti, dobrých kamarádů a vytrvalosti. -nov-

odebírejte přes RSS