Na první vinařský čtvrtek se stála fronta

27. 1. 2023 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Víno

Ve čtvrtek 26. ledna ožil sklep Svazu zahrádkářů v ulici Na Hradbách. Po dvouleté covidové pauze se sem vrátily vinařské čtvrtky, při kterých mohou milovníci vín ochutnat vzorky od pozvaných vinařů. A zájemci stáli fronty. 


Podle předsedy Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Hustopeče Radovana Tomeše je akce určena pro širokou odbornou i laickou veřejnost s tím, že pozvaní hosté mají návštěvníkům nejen představit svá vína, ale také postupy při výrobě a podobně. Ze zkušeností pozvaných hostů tak těží především amatérští vinaři.

Jako první svá vína v zahrádkářském sklepě představilo mladé hustopečské vinařství Iwayini. „Je to pro mě významná akce ani ne tak z pohledu nějaké reklamy nebo prodeje, ale proto, že jsem hustopečák, znám ty lidi, kteří dnes přišli, ale oni možná vůbec neví nic o tom, co dělám, jak to dělám, jak se nám to daří. Chci odprezentovat naši ideu, původ hroznů i zpracování i to, co vlastně chci tvořit,“ nechal se slyšet majitel vinařství Martin Zůl.

Setkávání nad sklenkou vína má u zahrádkářů 12 letou tradici a vinaři si je nemohou vynachválit. „Od těchto večerů očekáváme vhled do postupů profesionálních vinařů. Aby naši amatérští vinaři měli možnost nejen ochutnávat, porovnávat, ale také se něco přiučit,“ vyzdvihuje cíle Radovan Tomeš.

Setkávání ve sklepě Na Hradbách bude pokračovat až do března. „Setkávání plánujeme jednou za čtrnáct dní, i když už příští týden mimořádně budeme mít přednášku profesora Mojmíra Baroně, významného enologa,“ pozval Tomeš. -nov-

odebírejte přes RSS