Na společném pikniku se všichni skvěle bavili

8. 6. 2022 · 2 minuty čtení · 18 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Malé komunitní akce jsou v Hustopečích čím dál populárnější. V sobotu 4. června nalákal místní ke společnému setkání piknik na Křížovém vrchu. A bylo to opravdu krásné odpoledne.


„Tak toto se opravdu povedlo,“ znělo z úst nadšených návštěvníků Sousedského pikniku, který v sobotu 4. června zaplnil Křížový kopec rodinami a partičkami přátel na dekách či lehátkách. „Piknik je o tom, že se sejdeme, posedíme, popovídáme si, dáme si něco dobrého k jídlu a pití, zabavíme děti a prostě jenom jsme spolu,“ popisuje hlavní smysl akce produkční Jana Tupá.

Organizace se chopily MaKové panenky z Marketingu a kultury, které svým sousedům připravily i nezbytné občerstvení. „Máme tu hlavně štrúdly, které jsme jednak napekly my na marketingu a jednak nám je nosili i návštěvníci k ochutnání, takže si je tady můžeme navzájem ochutnat. Máme tu i výbornou škvarkovou pomazánku a pro děti samozřejmě špekáčky,“ dala nahlédnout do jídelního stanu vedoucí Marketingu a kultury Jana Hrádková. K pití nechybělo samozřejmě víno a především Makoň, tedy vinný střik s perlivou vodou a domácím bezinkovým sirupem.

Největší úspěch však sklidil marketingový Mišmaš guláš, který se rozdával, stejně jako víno a drinky, zdarma. Vařila sama vedoucí zdejšího kina a návštěvníkům opravdu chutnalo, soudě dle vylízaných talířů a prázdného kotlíku. Recept však kuchařka prozradit nechtěla. „Recept neřeknu schválně, protože příští rok bude součástí pikniku i takové klání v domácích guláších, kdy pozveme rodiny nebo týmy, aby v našich kotlících také něco uvařili. A protože my z marketingu budeme chtít taky vařit, tak přece neprozradím recept,“ smála se Martina Ondrová, která si od strávníků vysloužila pomyslný řád zlaté vařečky.

Další doprovodný program myslel i na nejmenší. Připraveno bylo několik sportovních i zábavných stanovišť. O zábavu dospělých se postarali přizvaní hudebníci. Na kytary zahráli členové kytarového kroužku pod vedením místostarosty Bořivoje Švásty a večer se Křížovým vrchem rozezněly písně Hustých hudebníků. 

Povedené odpoledne jen potvrdilo, že menší komunitní akce jsou v Hustopečích čím dál populárnější. Už v září se tak můžeme těšit na další – tentokrát se sejdeme na Sousedském blešáku. -nov- 

odebírejte přes RSS