Menu Hledat

Na stadionu se utkali žáci partnerských měst

14. 9. 2022 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Ani deštěm nasáklá obloha nezastavila první ročník Hustopečských her na sportovním stadionu. Konaly se ve středu 14. září v rámci spolupráce partnerských měst Hustopeče, Modra a Benátky nad Jizerou. 


V rámci společného memoranda se všechna města střídají v pořádání sportovních závodů pro děti a Hustopeče jsou letos na řadě. Využily proto zázemí zrekonstruovaného sportovního stadionu.

Zástupci partnerských měst přijeli o den dříve. „Děláme to tak každý rok, že naši hosté přijedou den předem, aby se aklimatizovali. Prohlédnou si město, připravíme pro ně nějaký doprovodný program. Letos si vybrali plavání v krytém bazénu a promítání filmu Zátopek v našem kině,“ vysvětluje starostka Hana Potměšilová. 

Organizaci celodenních závodů si vzal na starost Atletický oddíl TJ Agrotec Hustopeče. „Máme tu připravenou veškerou dostupnou techniku a děti se utkají ve skoku do výšky i dálky, hodu kriketovým míčkem, vrhu koulí a během na 60, 300 a 800 metrů. Tyto disciplíny hustopečští dobře znají z olympiády škol Hustopečska, kterou jsme pořádali v červnu,“ vyjmenovává disciplíny trenér Zbyněk Háder.

Za Hustopeče startovali žáci obou základní škol a gymnázia, které přišli podpořit i ředitelé. Na konci turnaje si každá škola sáhla na nějakou medaili a cíl dne tak byl splněn. „Myslím, že tu dnes nejde o nějaké super výsledky, ale hlavně o to setkání a pohyb. I když samozřejmě každá medaile se počítá a je dobře, že děti mají tu motivaci,“ usmívala se starostka. -nov-

odebírejte přes RSS
česky english deutsch