Na start hustopečské rally se postaví automobilová špička i celebrity

16. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

Již tento víkend se v Hustopečích uskuteční jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí Břeclavska, AGROTEC PETRONAS Syntium Rally. Soutěž je zařazena do českého i slovenského šampionátu. I proto se mezi 116 posádkami představí špičky tohoto sportu. Figurují zde ale i jména českých celebrit.
Favoritem číslo jedna je, v Česku tento rok zatím neporažený, tovární tandem Škody Motorsport Jan Kopecký - Pavel Dresler. Konkurovat jim bude Pontus Tidemand ze Švédska s navigátorem Jonasem Anderssonem. Hvězdných jmen je ale hodně. „Startovní listina přinesla hned několik zajímavých závodníků, kteří to dobře umí a už jsou tady poněkolikáté. Mezi ně patří například Mirek Jakeš, Václav Pech nebo Pavel Valoušek. Myslím si, že bojovat se bude ve vteřinkách, ne-li v setinkách vteřin", uvedl hlavní organizátor akce, Martin Rada.  
Posádky mají za sebou předvečer závodů, na kterém se potkaly s organizátory a doprovodným týmem. „Šlo hlavně o to, abychom odlehčili takovou tu napjatou předstartovní atmosféru", doplnil Rada.
On sám je v roli organizátora i závodníka. „S celým týmem, který je výborný, osm měsíců závody připravuji, pak si jdu vzít kombinézu a dva dny závodím", upřesnil Rada.
Startovní pole zpestří i ženy, které nejsou v tomto sportu výjimkou. „Nebojím se, ale samozřejmě před každým závodem cítím respekt", uvedla navigátorka Zuzana Lieskovcová ze Slovenska.
Mezi přihlášenými najdeme i známá jména. Trať mezi vinicemi projedou herci David Suchařípa a Lukáš Langmajer a rovněž zpěvák a skladatel Daniel Landa.
Trať je s menšími změnami stejná jako v loňském roce. „Po delší době přibyly Šitbořice a Diváky, kde se v posledních letech nejezdilo. Velmi také dbáme na bezpečnost posádek a diváků, aby si sportovní víkend v Hustopečích všichni co nejvíce užili," doplnil Rada. 
-hrad-

odebírejte přes RSS