Na táboře tančily horku navzdory

24. 8. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport
Další ryze pohybový tábor si v prostorách Centra volného času Pavučina užilo 31 dívek, převážně z taneční skupiny Danceversity. 


Týden s gymnastikou, akrobacií a tancem dal všem účastnicím zabrat. „Máme tu zkušené lektorky, které vědí, jak s dětmi pracovat. S pokročilými dětmi děláme složitější prvky a sestavy, se začátečníky se učíme třeba i kotouly. Základem aktivit je tanec, který ale obsahuje akrobatické a gymnastické formace, proto i to cvičení je potřeba,“ představila prázdninový tábor vedoucí Barbora Komoňová. 

Nejen tancem živ je člověk, proto i na tanečním táboře se děti zabavily i jinými aktivitami. Po obědě se dívky věnují výtvarným technikám, výletům i zpěvu. Gymnastický tábor silně poznamenalo horké počasí, které v tomto týdnu panovalo. Přesto se lektorkám podařilo dodržet slíbený program. „Je to náročné, ale naštěstí v tanečním sále máme klimatizaci, takže tady je to úplně perfektní. A zbytek programu volíme tak, aby to děti zvládaly, protože přece jenom celé dopoledne s tancem tělo vysílí. Nejteplejší dny trávíme u bazénu,“ usmívala se vedoucí. 

A komu se týden plný pohybu zalíbil, může s tancem pokračovat i v blížícím se školním roce – při pravidelných trénincích. „Od 5. září startuje přihlašování na náš kroužek Danceversity, otvíráme několik kategorií od nejmenších dětí po juniory. Všechny informace najdete na našem webu,“ ujistila Komoňová. -nov-

odebírejte přes RSS