Na táborech s míčem, řemeslem i tancem

28. 7. 2021 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video

Centrum volného času Pavučina tábory pro děti zkrátka umí a nabízí jich tolik, že si vybere opravdu každý. I letos o tom přesvědčuje nejen rodiče, ale především děti, které se jich pravidelně účastní. My jsme navštívili s kamerou hned tři, které v těchto čtrnácti dnech zaplnily prostory Pavučiny i sportovní haly.


V minulém týdnu proběhl příměstský výtvarno-keramický tábor s podtitulem Řemeslo má zlaté dno, kde se děti seznamovaly s poctivými a tradičními profesemi. „Na děti čeká každý den jiné povolání, jiné řemeslo, většinou je to nějaké z těch tradičních, starodávných řemesel. Měli jsme třeba kováře, mlynáře i pekaře, dnes máme truhláře a čeká nás ještě tkadlec. Včera jsme byli na výletě v kovárně, dnes děti zatloukají hřebíky, vyrábí si ježka, s Inkou v keramice potom dělají třeba truhličku, misky, keramické koláčky a odpoledne máme většinou takové sportovní aktivity, aby se děcka i vyřádily. Myslím, že si to tady všichni maximálně užívají,“ prozrazuje vedoucí Aneta Šedivá.

Děti ruční práce opravdu bavila a domů si tak mohly odnést spoustu svých výrobků. Trochu jiný pohyb zažívají účastníci tanečního tábora skupiny Move Around, kteří si odnáší především nové kroky a taneční sestavy. „Pro děti máme připraveny především taneční tréninky, ale není to tak, že by jen tančily. Dnes jsme měli karneval a v pátek nás čeká taneční battle, která zakončí celý tenhle příměstský tábor,“ těší se tanečnice a lektorka Karolína Citterbardová.

Tanečního příměstského táboru se zúčastnilo 18 dětí a mezi děvčaty se dokonce našel i jeden odvážlivec z mužského osazenstva. To bylo o něco více zastoupeno na sportovním příměstském táboře Hrátky s míčem aneb Minivolejbal, který probíhal současně s táborem tanečním. „Máme tu děti před první, druhou a třetí třídou. Chtěli jsme jim vynahradit tu loňskou pauzu, kdy nemohly vůbec sportovat, a tak jsme se rozhodli pro tento příměstský tábor. Chceme tímto způsobem děti přivést k tomuto hezkému sportu, který se v Hustopečích začíná slibně rozvíjet a v podstatě si od toho slibujeme, že v příštím školním roce do volejbalového kroužku přihlásí hodně dětí,“ netají se svým přáním trenér Petr Groh.

Už v sobotu na Pavučině začne pobytový tábor s koňmi a příští týden si na své přijdou milovníci pohybu a atletiky. -slam-

odebírejte přes RSS