Na turnajích žákovské ligy sbírali házenkáři zkušenosti

22. 5. 2018 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 19. května vyvrcholilo celoroční zápolení mezi družstvy házenkářů v kategorii starších žáků. Hustopeče hostily poslední z Turnajů žákovské ligy, které se účastnilo 25 nejlepších týmů z celé republiky. Zápasy se hrály od podzimu do jara. „V daném termínu se vždy hraje pět turnajů po pěti mančaftech, kdy se hraje každý s každým 2 x 20 minut,“ vysvětlil trenér Legaty Hustopeče Petr Semerád.


Starší žáci z Legaty Hustopeče se do žákovské ligy nominovali svým loňským umístěním v Jihomoravské lize a mohli si tak vyzkoušet hrát proti nejlepším týmům. „Pro hustopečskou házenou je velký úspěch, že starší žáci hrají celostátní soutěž. Kluci z našeho družstva neměli s podobnou soutěží zkušenosti. Ostatní týmy už ji hrají několik roků, jsou na ni připraveni, mají kvalitnější družstva a to se samozřejmě odvíjí v tabulkách,“ dodal.
Silná konkurence dávala házenkářům zabrat, dobré výkony odváděli většinou v prvním poločase a ve druhém jim docházely síly. „Šli jsme do toho proto, abychom se zlepšili, porovnali se s ostatními a získané znalosti přenesli do své soutěže v Jihomoravské lize,“ řekl Semerád.
Zkušenosti starší žáci rozhodně zúročili. V neděli 20. května odehráli klíčový zápas proti týmu z Újezdu Brno a stali se vítězi Jihomoravské ligy.

-ves-

 

odebírejte přes RSS