Na týden loupežníkem!

17. 7. 2019 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video

 Třetí prázdninový týden vyrazili táborníci z Centra volného času Pavučina do Rajnochovic v centru Hostýnských vrchů. Na týden se z nich stali loupežníci a strašní lesů páni. Hned na začátku počasí prověřilo, jak dobře se děti sbalily, jestli nezapomněly pláštěnku a holínky. „Příjezd nás přivítal deštěm, takže z nás spláchl civilizaci, potom se naštěstí vyjasnilo a večer jsme si udělali seznamovací táboráček, u kterého jsme si řekli pravidla a rozdělili se do skupin,“ prozradila vedoucí tábora Ingrid Florusová.Každá ze šesti tlup měla svého vůdce, někdo patřil k Babinskému jiný k Lotrandovi  nebo loupežníku Karabovi.  Aby se mohli malí táborníci přidat k některé  hrůzostrašné bandě, museli splnit loupežnickou výzvu a složit slib. Poté získali nefalšovaný loupežnický klobouk. Ubytovali se v dřevěných chatkách, ale pravý loupežník potřebuje doupě. Proto se  hned v neděli ráno vydali do lesa a začali budovat. Svá obydlí v průběhu celého týdne postupně doplňovali o další zařízení.
 K loupežníkům patří i zbraně, proto všechny ráno budil výstřel z pistole a v rámci odpoledních aktivit se trénoval  boj s mečem nebo střelba z luku. Dívky většinou raději volily mírumilovnější míčové hry nebo vyrábění originálních pohlednic, které poštou poputují domů. Dobrodružné hry a úkoly se střídaly s tvořením v průběhu celého týdne.

„Ráda bych, aby děti využívaly přírodu a to, co je v ní, dnes si malovaly loupežnické šátky, a měly přitom využívat to, co najdou v lese, to znamená malovat listy, borůvkami, nebo kytkami. Snažíme se s přírodou splynout, jako by měl každý správný loupežník. Máme na každý den nachystanou nějakou výtvarnou dílnu, budeme vyrábět mluvící dřevo čaringu, měšec plný kouzelných her, nebo dred z ovčího rouna. Budeme si doplňovat svou loupežnickou vizáž,“ popsala plány duše celé akce Ingrid Florusová.

 Přes šest desítek loupežníků se v sobotu 20. července vrátí k hustopečskému M-klubu. Snad je jejich rodiče ještě poznají!

 -kam-

odebírejte přes RSS