Na Valkýře přivítali tři nová hříbata

15. 6. 2021 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Při procházkách k rybníkům či mandloňovým sadům nemůžete minout sportovní ranč Valkýra, kde jsou kromě koní k vidění i krávy, ovce, kozy, lamy, klokani nebo pávi. A nově i tři malá hříbátka.


Plné ruce práce mají s příchodem teplých dnů v ohradách ranče Valkýra. Kolemjdoucím neuniklo, že zdejší zvířectvo se rozrostlo o několik nových přírůstků. „Jaro je vždycky o rození mláďátek, takže letos tu máme malého klokana, kozičku a čekáme i telátko,“ vyjmenovává majitelka ranče Jana Sigmundová nové členy rodiny.

Největší radost však přinesla trojice malých hříbátek, jejichž příchod na svět mohli zájemci sledovat prostřednictvím facebooku. Všechny tři porody proběhly bez komplikací a nebylo třeba zasahovat. „Ty porody netrvají dlouho, většinou je to otázka půl hodiny, hodiny. A my do toho v podstatě vůbec nezasahujeme, pokud vidíme, že je vše v pořádku. Sledujeme to na kamerách,“ zdůvodňuje kamery ve stájích Sigmundová.

Šikovní novorozenci už mají i jména. „My máme takový systém, kdy jméno hříběte skládáme z jmen rodičů. Takže první hříbě je od Darji a Ollyho a jmenuje se Darolly. Druhé hříbě je vnučka mé životní lásky Valkýry, to je můj první kůň, kvůli kterému to tady celé vlastně vzniklo. Dali jsme jí jméno Val Kýra a říkáme jí Kyro. A třetí miminko je od Darcy a Gora a říkáme mu Dargon.“

Protože podívaná na malá, spokojeně lenošící hříbátka láká k ohradám spousty zvědavců, opět je třeba připomenout důležitou výzvu, platící v celém areálu Nekrmte naše zvířata. 

Péči o koně si mohou vyzkoušet děti při letních táborech, jejichž sezona už klepe na dveře. „Na tábory už se těšíme, zatím úplně nevíme, za jakých podmínek vlastně budou probíhat, ale určitě budou, což je pro nás nejdůležitější," těší se Sigmundová a zve k návštěvě webu stáje, kde se dozvíte podrobnosti o turnusech i obsazenosti. -nov-

odebírejte přes RSS