Nad Hustopečemi létali draci

11. 10. 2022 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Nad Hustopečemi se v neděli odpoledne objevil drak – přesněji celý houf draků, těch na provázku, které pouštěly u hustopečské rozhledny děti se svými rodiči. Tradiční podzimní akci i tentokrát uspořádala Farnost Hustopeče a lepší den si nemohli vybrat.


Drakiáda už je v Hustopečích tradiční akci, kterou místní farnost pořádá. Letošní ročník se opravdu vyvedl. „Jak se tak koukám kolem sebe, draků je ve vzduchu spousta, dětí a rodičů taktéž, sluníčko svítí, vítr fouká, já myslím, že lepší počasí jsme si snad ani nemohli přát. Vypadá to, že se všichni náramně baví, tak snad nám to ještě nějakou dobu vydrží,“ pochvaluje si organizátor Petr Najman.

Všichni zájemci se mohli v 15 hodin sejít u kostela a společnou procházkou vyrazit směrem k mandloňovým sadům. Někteří však vyrazili po vlastní ose. „U kostela se nás sešlo tak dvacet, tak jsme doufali, že nás bude trochu víc, a jakmile jsme přicházeli pod rozhlednu, už jsme viděli nějaké draky. Nakonec je nás tu taková spousta, že to ani nespočítám,“ raduje se Najman.

Dobré náladě kromě dokonalého slunečního počasí přispíval také otevřený stánek s nápoji a zábava přichystaná pro děti, a to chytání padáčků, se sladkostmi. „Máme přichystané malé padáčky, na kterých jsou zavěšené nějaké sladkosti, takže kdo chytne padáček, získá sladkou odměnu,“ popisuje aktivitu Petr Najman.

Drakiáda byla na dlouhou dobu poslední událostí, kterou místní farníci pořádají. Sami už však netrpělivě vyhlíží další akce, kam budou moci pozvat rodiče a jejich děti. „Máme tam nějaké odpoledne na misijní neděli, kdy máme naplánován štrúdlování s překvapením pro děti, ale většina akcí přijde až po novém roce, třeba karneval, nebo doufáme, že se nám vyvede Děckanáda, na kterou chodí většina dětí. Tak uvidíme, jak se nám všechno podaří,“ přemýšlí nahlas farník Najman. -slam-

 

odebírejte přes RSS