Nádražka ukázala novou výdejnu obědů

21. 12. 2023 · 1 minuta čtení · 15 fotografí · 1 video

V netradičním termínu se veřejnosti otevřely dveře do všech prostor Základní školy Nádražní. Ve středu 20. prosince tady nechali zájemce nahlédnout do učeben, tělocvičny a hlavně do nově zkolaudované výdejny obědů.


Novotou vonící jídelna s veškerým zázemím, kterou za 11 milionů korun vybudovalo Město Hustopeče, pojme až 80 strávníků najednou a zájem o obědy právě zde projevila drtivá většina žáků nebo jejich rodičů. Ostrý provoz by měl být spuštěn začátkem února. „Lidé se nás ptali na to, v jakém stavu výdejna je, kdy začneme vydávat, proto jsme se rozhodli pozvat všechny přímo sem, ať se podívají na vlastní oči. Máme zkolaudováno a čekáme na zápis do rejstříku. Chybí nám už jenom objednané stoly a auto, kterým budeme obědy dovážet. Jinak máme veškeré vybavení připravené, vše je hotové. Máme krásný multifunkční sál s možností jíst i venku na malé terásce, a takovou třešničkou na dortu jsou originální malby na stěnách, nad kterými mohou strávníci při jídle přemýšlet,“ usmívala se spokojená zástupkyně ředitelky Ivana Brabcová.

Nová jídelna byla sice středobodem zájmu návštěvníků, ale ani další připravený program rozhodně nezklamal a budova školy žila až do pozdních odpoledních hodin. „Pečeme cukroví, zdobíme perníčky, v chemické učebně probíhají zajímavé pokusy, tiskneme na 3D tiskárně, máme tu hudební vystoupení, všude je něco, všechno máme otevřené,“ těšila se z příjemné akce Brabcová. -nov-

odebírejte přes RSS