Nádražka využila distanční výuky a zahájila rekonstrukci

10. 11. 2020 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video

Školy po celé České republice zejí prázdnotou. Na Základní škole Nádražní se toho rozhodli využít a rekonstrukci původně plánovanou na leden započali už nyní, dokud se děti učí doma. Přibydou nové pomůcky, výtah a škola bude celkově bezbariérová.


V ZŠ Nádražní se budou dít velké změny. Škola zvítězila v soutěži o dotaci z Evropské unie a bude tak díky penězům modernizována. „Získali jsme dotaci z Evropské unie zhruba ve výši jedenácti milionů korun, která je určena k tomu, abychom se vybavili moderními pomůckami – myslím tím stavebnice lega, systémy Pasco, interaktivní tabule a novou multifunkční učebnu jazyků,“ vyjmenovává ředitelka školy Ivana Matějíčková.

S čerpáním dotace se pojí i zajištění bezbariérovosti školy. Aby se tak stalo, je třeba v první řadě vybourat sociální zařízení a zbudovat výtah. K přeměnám mělo dojít až v lednu, vedení se však rozhodlo využít toho, že je nyní škola prázdná. „Tím, že žáci teď zůstali doma, se nám povedlo dohodnout s firmou, že už nastoupí teď. To znamená, že využijeme ještě ten měsíc, kdy bude škola prázdná k tomu, aby se začalo,“ vysvětluje ředitelka.

Jsou připraveni i na verzi, že se děti v průběhu prací vrátí do školy. „Organizačně to zvládneme tak, aby tady děti mohly být. Neznamená to, že sem teď dva měsíce nikoho nevpustíme,“ ujišťuje Matějíčková.

Vnitřní práce, tedy rekonstrukce sociálních zařízení, budou probíhat jako první. Prachu vznikajícím s bouráním by se tak děti měly vyhnout. „Na to naváže potom stavba výtahu, ale to se bude stavět ze dvora a už to budou venkovní práce, takže provoz ve škole už snad nebude tolik postižen,“ doufá ředitelka.

Všechny práce budou hotové do konce školního roku a hned na to by měla začít další dlouho očekáváná investice na škole - přístavba výdejny obědů, která je již vyprojektovaná a odložena byla právě kvůli stavbě výtahu.-slam-

odebírejte přes RSS