Nádvoří domu U Synků ožilo koncertem

31. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Nádvoří domu u Synků s nově instalovanou kašnou Elišky Rejčky je jako stvořené pro komorní akce pod širým nebem. První vlaštovkou byl v pátek 28. července koncert kapely Um-ca-ca s občerstvením kavárny Café Auspitz.


Produkční Marketingu a kultury města Hustopeče chtěly především nabídnout hustopečským něco nového. „Hlásí se nám hodně nových začínajících kapel s tím, že by se u nás chtěly představit. Doposud jsme k tomu využívaly především neMalé pátky v kinokavárně, ale teď, když je nádvoří opraveno a instalována nová kašna, tak jsme si řekly, že vyzkoušíme, jak se místním bude líbit tato varianta,“ prozradila produkční Jana Tupá.

Hostem prvního večera na nádvoří byla kapela Um-ca-ca, která se v Hustopečích představila poměrně nedávno na Slunovratu s vínem. Pochází od Tišnova a Rousínova a věnuje se především převzaté hudbě. „Jsme tři, máme dvě kytary a jednoho zpěváka s úžasným hlasem, takže nic víc ani nepotřebujeme. Hrajeme hodně převzaté písničky, spíše akustické, ale snažíme se pomalu psát i vlastní věci, abychom mohli vydat i vlastní album. To je takový náš cíl,“ prozradil kytarista Vítek Šnévajs.

Posluchači si hudbu i občerstvení vychutnávali dlouho do večera a shodli se, že podobná setkání by v létě měla být častější, čemuž se nebrání ani produkční z Marketingu a kultury. -nov-

odebírejte přes RSS