Naši atleti ovládli domácí závod Zajícovy ligy

30. 5. 2024 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Sport

Atletická sezona je v plném proudu a sportovní stadion v Hustopečích hostil jeden ze sedmi závodů Zajícovy ligy. Soutěže šesti celků Jihomoravského kraje od miniškoliček po starší žáky. 


Do příprav závodů se zapojil celý domácí atletický tým a pomáhali dokonce i rodiče. „Práce kolem pořádání závodů podobné velikosti je hodně. Jsem ráda, že mám kolem sebe tolik aktivních rodičů, kteří se chtějí zapojit a chtějí být u toho. Maminky dokonce tradičně pečou buchty a chystají občerstvení, takže je to celé takové domácké prostředí a je to moc příjemné,“ pochvalovala si spolupráci ředitelka závodů Michaela Houdková.

Jako domácí si hustopečský oddíl mohl nasadit do soutěže vyšší počet závodníků, proto se po stadionu míhala nejčastěji typická žlutá trička. „Těch závodů je během roku celkem sedm, v každém městě jeden. A pokaždé je to tak, že domácí tým může na start poslat více závodníků. My jsme to pojali tak, že jsme zapojili i ty nejmenší dětičky, které si mohou vyzkoušet tu atmosféru a odnést si nějakou tu medaili. Ale máme tu i ostřílené závodníky, kteří si půjdou za zlatem,“ smál se trenér Zbyněk Háder.

Větší počet závodníků znamená i větší počet medailí. Na bedny se dostali místní závodníci ve všech kategoriích a mají dobře našlápnuto do dalších závodů. „Jak bylo vidět na předávání medailí, naši závodníci byli na prvních příčkách ve většině disciplín a troufnu si říct, že jsme to rozjeli pěkně. Ale ono se to od nás vlastně očekává, protože obhajujeme loňské vítězství celé ligy, takže musíme,“ přiznal Háder a dodal, že závody Zajícovy ligy vyvrcholí v říjnu v Moravském Krumlově. -nov-

odebírejte přes RSS