Návštěvníky kina vítá nové Café KOKINO

17. 2. 2022 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Z města

Sklenka dobrého vína či šálek výběrové kávy, k tomu kousek dortu či domácího pečiva. Na občerstvení před či po filmových a divadelních představeních jsme v hustopečském kině vinou všech opatření a malého zájmu provozovatelů tak trochu odvykli. Díky kolektivu Café Auspitz ale jistě brzy navážeme tam, kde jsme přestali. Provozovatelé muzejní kavárny si vzali do péče i kinokavárnu, nově pod trefným názvem Café KOKINO. 


Vláda zrušila covidová omezení a do hustopečského kina se tak mohou vypravit všichni diváci, kterým byla kultura několik měsíců zapovězena. Kromě filmových a divadelních představení na ně čeká i nově otevřená kavárna. Jmenuje se Café KOKINO a jejím provozovatelem jsou staří známí z Café Auspitz. „Není to tady klasická cukrárna. Je to kavárna, která prozatím bude otevřena podle programu kina. Aktuální otevírací dobu tak budeme zveřejňovat jednak na vývěsce před kinem, ale také na našich sociálních sítích,“ vysvětluje hned na úvod provozovatelka kavárny Irena Vrbová.

Nabízený sortiment bude v mnohém podobný, jako v muzejní kavárně. Nebudou chybět vyhlášené brownies či domácí loupáčky a nepřeberné množství poctivých dortíků. Samozřejmostí je pak vynikající káva. „Kvalitní výběrová káva je naše priorita, stejně jako kvalitní čaje, vína a limonády. Co se týká dezertů, tak ty si budeme nadále péct sami tak, jak jsou na to naši zákazníci už zvyklí. Časem možná zařadíme nějaké zdravější dezerty, raw a podobně, abychom tu nabídku trochu oddělili,“ představuje plány kavárny Vrbová.

Zázemí a účelnost prostor v kině však dovoluje širší využití, čehož chtějí provozovatelé postupně začít využívat. „Chtěli bychom se tady soustředit hlavně na odpalované těsto, protože je spousta možností, jak jej využít. A tím, že jsme v kině a spousta návštěvníků má návštěvu filmů a divadel spojenou se slaným občerstvením, tak bychom chtěli vyzkoušet odpalované těsto na slano, slané věnečky či větrníky, chlebíčky a podobně,“ těší se provozovatelka.

Kavárna se sice teprve rozjíždí, ale už teď si tam můžete před každým filmem či představením zajít na něco dobrého. Aktuální nabídku a otevírací dobu najdete na sociálních sítích Café Kokino. -nov-

odebírejte přes RSS