Návštěvnost koupaliště byla oproti loňsku poloviční

26. 8. 2016 · 1 minuta čtení · 8 fotografí

 Velkou letní párty s Mimoni, s Micky Mousem a dalšími postavičkami z animovaných filmů ukončilo hustopečské koupaliště poslední srpnový čtvrtek letošní sezónu. I když počasí bylo typicky letní, animátoři měli pro děti připravený i umělý sníh a koulovačku s ledním mužem.

„Chtěli jsme touto akcí poděkovat lidem za jejich návštěvu a dětem popřát mnoho úspěchů ve škole,“ uvedl ředitel Sportovního zařízení města Hustopeče Aleš Proschek.

Letošní sezónu hodnotí jako průměrnou.

„S minulým rokem se to ani nedá srovnávat. Rok 2015 byl extrém. Letos je oproti němu samozřejmě diametrálně nižší návštěvnost, asi o 50 procent. Mám desetileté záznamy a podle nich se letos pohybujeme v číslech podobných roku 2014 nebo 2011. Prostě to tak je. Jeden rok se daří, další rok je propad,“ informoval Proschek.

Celkem se letos vykoupalo ve venkovních bazénech za tři měsíce provozu asi 23 tisíc lidí.

Koupaliště bude díky hezkému počasí určitě otevřeno do středy 31. srpna. „Pokud by vyšší teploty vydržely i potom, otevřeli bychom ještě první zářijový víkend,“ uvedl Proschek.

Poté už bude fungovat krytý bazén. „Pro návštěvníky jsme v něm přes léto udělali menší kosmetické úpravy, stejně tak v sauně a v malém bazénu,“ uzavřel ředitel.

(Text a foto: Jana Rozková)

odebírejte přes RSS