Naživo zpívá převzaté písně, na internetu válí s vlastními. Víťův brácha zazpíval v kinokavárně.

14. 8. 2023 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Kavárna hustopečského kina představila v rámci nemalých pátků dalšího nadějného muzikanta a zpěváka. Víťův brácha, vlastním jménem Václav Otáhal, však v Hustopečích nehrál poprvé a na internetu se velké oblibě těší jeho videoklipy.


Všestranný muzikant často doprovází především soukromé akce. „Přímo v Hustopečích hraji asi potřetí. Hrál jsem na nádvoří domu U Synků při Burčákových slavnostech a jednou i na zahradě M-klubu. A všechna ta vystoupení mají společné to, že se nesly v duchu coverů a převzatých písní. I když píšu vlastní věci do šuplíku,“ svěřil se hudebník.

Úplně do šuplíku však mladý muzikant nepíše. Jeho Youtube kanál je plný povedených videoklipů, které mají vysokou sledovanost. „To je pravda, ale všechno jsou to věci, které se nesou v duchu velké nadsázky a srandy, proto si je lidi rádi pouští. A za každým takovým klipem jsou hodiny práce, protože všechny ty nástroje si nahrávám sám, takže je to na dlouho. Vlastně je pro mě pohodlnější pívat převzaté písně, zatím jsem v sobě nenašel tu disciplínu pustit se naplno do vlastní tvorby, je to náročné,“ přiznal Víťův brácha. 

Zkušeností má Víťův brácha víc, než dost. Začínal jako bubeník a trumpetista v dechovce, později bubnoval s kapelou a dodnes si jej jako hosta zvou kolegové muzikanti do svých projektů. Nabízí se proto otázka, jestli nenastal čas na vlastní alba a koncerty s vlastní tvorbou. „Věřím tomu, že jednou ty písničky dopíšu a nějaká deska taky bude, ale do té doby mě baví a naplňuje i to, co dělám teď. A lidi to baví, tak je to fajn,“ zhodnotil muzikant. -nov-

odebírejte přes RSS