Nechte se pohltit Nocí kostelů. Už tento pátek!

27. 5. 2021 · 1 minuta čtení · 2 fotografie

Hustopečské církve se každým rokem aktivně zapojují do celostátní akce Noc kostelů a ani v letošním roce tomu nebude jinak. 

S ohledem na aktuální bezpečnostní nařízení nabízí Římskokatolická i Českobratrská církev evangelická ve svých kostelích zajímavý program, který určitě stojí za návštěvu...

69402  69403

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která má umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny některé kostely různých křesťanských církví, ve kterých se rovněž zdarma konají koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. Návštěvníci mají možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, zkusit si zahrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii nebo třeba jen vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů.

A když už budete v setmělých ulicích, zkuste zajít i k domu paní Nohelová na Dukelském náměstí, kde skrze výlohy uvidíte zajímavě nasvícená díla výtvarného spolku Alfons.

odebírejte přes RSS