Něco končí, něco začíná. Deváťáci už ví, co je v září čeká.

26. 6. 2020 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video

Po všech peripetiích nouzové výuky se školáci i učitelé konečně dočkali konce školního roku. Mezi prvními, kteří si výsledky svého celoročního snažení mohli převzít byli deváťáci Základní školy Komenského. Slavnostní předávání za účasti rodičů a přátel se konalo ve čtvrtek 25. června v sále kina.


Oficiálního a honosného rozloučení se v tomto týdnu dočkaly také deváté třídy Základní školy Komenského. Na pódium místního kina nastoupily ve čtvrtek v odpoledních hodinách nastrojení deváťáci ve třech etapách. Koncept předávání vysvědčení i v současné nelehké době sice zůstal stejný, ale i přesto nebyl konec školního roku totožný s těmi minulými.

„Poslední rok deváté třídy je určitě náročné, jak pro ty žáky, tak pro ty učitele, letos to bylo obzvlášť náročné, protože jsme byli daleko od sebe, nemohli jsme se domlouvat, jet na školní výlet, takže toto rozloučení bylo v něčem výjimečné,“ vysvětluje učitelka Ivana Franková.

Protože jsme mluvili s třídní učitelkou 9.B, nedalo nám se nezeptat, jak bude na svou – teď už bývalou – třídu vzpomínat. „Už se loučím se čtvrtou třídou, každá třída je úplně jiná – tato třída byla výjimečná tím, že velmi ráda jezdila na nějaké výlety, pořádali jsme akce ve třídě, ve škole, dělali jsme noční spaní, stezky odvahy, skutečně, děti byli velmi aktivní, zapojovali se a byla jsem na ně hrozně pyšná,“ dodává zasněně třídní Franková.

Pyšní mohou být také sami žáci i jejich rodiče. S pomyslným zvoncem na znamení konce školního roku přišly totiž také přijímací zkoušky na různorodé střední školy, kam se žáci hlásili. A ve většině případů to dopadlo dobře.

Poté, co žáci převzali svá vysvědčení, zhlédli společně video, ve kterém se odrážely všechny čtyři roky společného soužití. Místo slz dojetí tak došlo spíš na slzy smíchu.

„Já bych jim popřál, ať se jim v životě daří a na dalších školách jsou minimálně stejně tak úspěšní či daleko více úspěšní než u nás a ať se jim na té cestě do dalšího života vyskytne co nejméně škobrtnutí,“ vyslovil přání pan ředitel Jaroslav Vysloužil.

Ochuzeni o parádu nebudou ani deváťáci ze Základní školy Nádražní – ti si své listy o prospěchu převezmou příští úterý na školním dvoře. -slam-

 

odebírejte přes RSS