Nejlepší sportovci roku 2023 převzali svá ocenění

28. 2. 2024 · 4 minuty čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Sport
Hustopeče jsou nejen městem mandloní a vína, ale také sportu. Každoroční anketa Sportovec roku, kterou pořádá sportovní komise rady města, dokazuje, že v Hustopečích se rodí skvělé talenty.


Z osmi nominovaných s i první místo v hlavní kategorii Sportovec roku odnesl karatista Vojtěch Sůkal z LF club karate Hustopeče, který za sebou nechal atleta Štěpána Paulíka a plavkyni Radku Podešťovou. 

  • Sůkal Vojtěch - L.F.Club Karate Hustopeče Účastník Mistrovství světa World Karate Federation – Budapest 2023, kata team, 3. místo na Mistrovství ČR všech stylů 2023 kata muži U21, 2. místo Hungarian Open Grand Prix 2023 kata muži U21, 3. místo Eurocup Zell Am See 2023 kata muži U21, 3. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu  kata muži Belgie 2023, 3. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu kata team Belgie 2023, 1. místo Národní pohár ČSKe kata muži U21.

Mezi nadějemi podle odborné komise nejvíce vynikl další karatista Michal Brzobohatý, který s poměrně vysokým náskokem překonal druhou Michaelu Málkovou z plaveckého oddílu a třetího Jana Tančince z atletiky.

  • Brzobohatý Michal - L.F. Club Karate Hustopeče (ročník 2009)3.místo na Mistrovství ČR všech stylů 2023 kata dorostenci, 1. místo na Mistrovství ČR Karate Goju ryu 2023 kumite dorostenci -57kg, 2. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu Belgie 2023 kata dorostenci, 2. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu Belgie 2023 kata team dorostenci, 1. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu Belgie 2023 kumite -55kg

Z nominovaných týmů letos nejvíce bodovali starší žáci TJ Agrotec Atletika, kteří si za skvělé výsledky hned na několika soutěžích odnesli první místo mezi žáky a cenu veřejnosti za nejlepší kolektiv.

  • Atletika - TJ Agrotec Hustopeče z.s. – st. žactvo / Trenéři: Zbyněk Háder,  Petr Pláteník/V roce 2023 se družstvo starších žáků stalo Přeborníkem Jihomoravského kraje a vyhrálo i Mistrovství Moravy a Slezska. Díky těmto výsledkům, se probojovalo do finále Mistrovství ČR, kde skončilo na 5.místě. To je nejlepší umístění v této věkové kategorii v historii okresu Břeclav. Družstvo starších žákyň vyhrálo krajskou skupinu Jih a probojovalo se do finále Krajského přeboru, kde skončilo na 3.místě. Přes semifinále se pak probojovalo až do finále Mistrovství Moravy a Slezska, kde skončilo celkově na 10.místě. Družstvo okresního výběru vedou hustopečští trenéři Petr Pláteník a Zbyněk Háder a hustopečští atleti tvoří přibližně polovinu družstva (u děvčat dokonce více jak polovinu). Na úspěchu družstva staršího žactva se podíleli i další trenéři z Hustopečí.

Mezi týmy dospělých zazářili stolní tenisté, jejich A družstvo mužů je nejlepší v Jihomoravském kraji.

  • Stolní tenis – TJ Agrotec Hustopeče z.s. „A“ družstvo muži / Trenér: Marian Preiss/5. místo v 1.lize mužů ( druhá nejvyšší soutěž v České republice ), nejlepší mužstvo Jihomoravského kraje

Veřejnost měla na sportovce lehce odlišný názor a jako nejlepšího vybrala atleta Štěpána Paulíka.

  • Paulík Štěpán - TJ Agrotec Hustopeče z.s. - atletikaMistrovství ČR -  7.místo v hodu oštěpem v kategorii dorostu, 2.místo na Mistrovství Moravy a Slezska, Krajský přeborník Jihomoravského kraje. V žebříčku ČR mu patří 5. místo za výkon 65,54 m, člen širší reprezentace ČR.

Největší nadějí hustopečského sportu je podle hlasů veřejnosti další svěřenec atletického oddílu Vít Krůza.

  • Krůza Vít - Atletika – TJ Agrotec Hustopeče z.s. (ročník 2008)Na Mistrovství ČR vybojoval se svými kolegy postupně 6.místo (4x200 m v hale), 7.místo (4x60 m) a 8.místo (4x300 m). Ve štafetě 4x200 m v hale získal zlatou medaili na Mistrovství Moravy a Slezska a v běhu na 60 m překážek byl desátý. Je krajským přeborníkem ve štafetě na 4x60 m a držitelem bronzové medaile v běhu na 60 m překážek. Člen reprezentace Jihomoravského kraje (reprezentoval kraj na mezikrajovém utkání) je stabilní oporou okresních štafet na tratích od 60 do 300 m. V jeho nejsilnější disciplíně 100 m překážek mu patří v krajském žebříčku 3.místo (v ČR 31.místo)

In memoriam byl Osobnosti roku 2023 vyhlášen fotbalový brankář Jindřich Duchoň. 

  • Jindřich Duchoň znám pod přezdívkou Bimbo
    Narozen 27.5.1960 zemřel 9.9.2016Byl brankářskou legendou FC Hustopeče. Kariéru započal v žácích a lze bezpochyby říct, že svou kariéru nikdy neskončil. I ve vyšším věku si nenechal ujít hru tzv. „starších pánů“.Se svým číslem 15 na dresu byl po dlouhou dobu nedílnou součástí týmu. Na malou chvíli si odskočil do jiných týmů, jako například během vojenské služby do Rudé Hvězdy Znojmo, dále pak do Tatranu Poštorná nebo Sokol Popice, ale jinak jeho srdce zůstalo spjaté s FC Hustopeče. Nejen jako hráč se více než pravidelně pohyboval po trávě místního stadionu, ale i jako správce se staral o kvalitní stav hrací plochy, a to i za cenu toho, že hráčům nedovolil vstoupit na hlavní hřiště během tréninkových procesů, ale muselo se trénovat buď na travnatých prostorech za brankami, případně na horním hřišti pokrytém škvárou. Lze směle tvrdit, že Bimbo byl v podstatě průkopníkem „moderního“ způsobu hry brankářů, kteří nejen kvalitně chytají, ale i výborně hrají nohami, na trénincích proto hrával v poli. Nicméně v bráně pak předváděl neuvěřitelně efektivní skoky, tzv. robinsonády. Navíc zabránění gólům bylo vždy jeho prioritou, a to i za cenu sebeobětování či zranění se vrhal útočícím hráčům pod nohy. Fotbal byl pro něj vším, i po velice nepříjemném zranění nohy hned následující týden opět hrál. O jeho lásce k fotbalu pak velmi vypovídá událost, kdy si v den své vlastní svatby odskočil na mistrovské utkání a po něm se vrátil zpět na svatební veselici. Pan Jindřich Duchoň alias Bimbo zůstane na vždy Hustopečskou fotbalovou brankářskou legendou.

Slavnostní vyhlášení si nenechali ujít ani jeden z oceněných a také zájem veřejnosti byl letos obzvláště vysoký - svůj hlas poslalo svým favoritům 812 hlasujících. -nov-

odebírejte přes RSS