Nestranné Hustopeče obhájily prvenství v čele města

26. 9. 2022 · 2 minuty čtení · 1 video
Téma Z města

Komunální volby roku 2022 jsou za námi a již teď je jasné, že prvenství v čele města opět obhájilo uskupení Nestranné Hustopeče v čele s dosavadní starostkou Hanou Potměšilovou. Vítěznou stranu však ještě čeká rozhodování o koaličních partnerech. 


Ze šestice kandidujících stran si v Hustopečích nejlépe vedli Nestranné Hustopeče se šesti získanými mandáty, následované Nezávislými kandidáty a Zdravými Hustopečemi po čtyřech mandátech. „Volební účast byla okolo 46 procent, což je mírný pokles oproti posledním volbám, ale je to takový standard na naše město. Přestože jsme prvenství obhájili, tak jsme ztratili dva mandáty, ale výsledky respektujeme,“ zhodnotila výsledky starostka Hana Potměšilová, která tak bude stát v čele města další čtyři roky. 

Prakticky okamžitě po sečtení hlasů se pomalu začaly rozjíždět rozhovory o možných koalicích. „Spojili jsme se se Zdravými Hustopečemi, což není žádné překvapení, protože naše kandidátky jsou úzce propojeny a velmi dobře spolupracujeme už třetím volebním obdobím. Stejně jsme na tom se sociálními demokraty a lidovci. Aktuálně nemáme podepsanou žádnou koaliční dohodu, ovšem aktivně pracujeme na tom, abychom se shodli na konkrétní formě společného vedení města,“ komentovala starostka. 

Právě KDU-ČSL si v letošním roce oproti minulým volbám nejvíce polepšila a se svými třemi zvolenými zastupiteli se chce podílet na vedení města. „Chtěl bych moc poděkovat voličům za svěřenou důvěru a slibuji, že je nezklameme. Již teď jednáme o možné koalici s vítězným uskupením tak, abychom mohli nejlépe realizovat náš program,“ neskrýval radost lídr lidovců Josef Horák. 

Ani další úspěšné strany nepřijdou zkrátka a do ustavujícího zastupitelstva, které proběhne ve čtvrtek 20. října budou probíhat i další jednání. „Po skončení Burčákových slavností se chceme sejít i s dalšími uskupeními, abychom projednali jejich fungování v dalších orgánech rady města a zastupitelstva města. Voličům děkuji za jejich účast a jejich hlasy, zvu je na ustavující zastupitelstvo a věřím, že další čtyři roky povedeme Hustopeče ke spokojenosti všech,“ uzavřela starostka. -nov-

odebírejte přes RSS