Netradiční pojetí Švejka diváky bavilo

15. 6. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Neobvyklým konkurzem zahájili v hustopečské kinokavárně herci Alan Novotný a Jiří Ressler svůj pořad z cyklu Listování Lukáše Hejlíka. Tentokrát na motivy legendární knihy Dobrý voják Švejk.


V roce 2021, kdy pořad vznikl tomu bylo 100 let od vydání Švejka. Letos je to přesně 100 let od úmrtí Jaroslava Haška, který legendární postavu stvořil. O to větší je o pořad zájem, přestože se nejedná o standardní interpretaci. „Celé to bylo nápad Lukáše Hejlíka, který přišel a řekl, že by chtěl jako poctu panu Haškovi nacvičit právě tuto knihu. Ten román má přes 800 stránek, takže bylo potřeba to hodně očesat vypíchnout tu podstatu, aby bylo možné to odehrát v rámci Listování. A protože je to pro nás opravdu nadčasová kniha, vložili jsme do příběhu i naše vlastní postřehy, které reagují na to, v čem aktuálně žijeme my. A funguje to,“ prozradil představitel mazaného vojáka Alan Novotný.

Diváci na netradiční pojetí příběhu reagují různě. V Hustopečích se dobře bavili a reagovali na vsuvky z aktuálního dění u nás i ve světě, které do příběhu herci vkládali. „Bylo to skvělé, dokonce jsme si tu při konkurzu našli i novou kolegyni, která nám výborně odehrála paní domácí. Je to fajn, když diváci pochopí tu podstatu,“ poděkoval Novotný. -nov-

 

odebírejte přes RSS