(Ne)zapomenutelný ples vinařů

30. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 11 fotografí · 1 video

Slíbili jsme vám letos reportáže ze všech hustopečských plesů a bálů. Vydali jsme se proto s kamerou i na ten vinařský. Mělo to ovšem jeden zásadní háček - přišli jsme na něj o den později... Pořadatelům jsme se za nedopatření omluvili a na společné schůzce jsme si alespoň nechali povyprávět, o co všechno jsme přišli.


"Především jste přišli o dvě nádherná vystoupení Adriany Maškové a Michala Bureše, kteří letos tančili v pořadu Star Dance. Také jste neochutnali 150 vzorků vín na koštu a neodnesli jste si ani žádnou z 240 cen v naší tombole. Takže jste propásli celkem dost zajímavých, krásných a zábavných věcí," vypočítává organizátorka Hana Pregrtová a s úsměvem dodává, že Ples vinařů a přátel vína se opravdu už čtyři roky po sobě koná vždy v pátek. 

"Většinou je to poslední pátek v lednu, týden před Masopustem. Když jsme s plesem začínali, tak jsme ani neměli moc na výběr, protože termíny ve společenském domě byly vždycky dost obsazené. Nakonec jsme si na to ale zvykli, osvědčilo se to a myslím si, že lidé i ocení, že mají celý víkend k regeneraci."

Více než dvě stě návštěvníků si datum pečlivě zapamatovalo a užilo si příjemný večer, který měli pořadatelé vyladěný do nejmenšího detailu. "Pořadatelem plesu je Hustopečské vinařské bratrstvo a chtěla bych touto cestou poděkovat všem vinařům, kteří se do příprav zapojili. Pravda je, že nás celkem ubývá, což je škoda, protože ples má už své renomé a bylo by hezké, kdyby se zapojili všichni vinaři. A mám ještě jedno velké přání, a sice mít větší a reprezentativnější sál, protože ten stávající nám opravdu nestačí, naplnili jsme ho až po okraj. Jinak se ale Hustopečské vinařské bratrstvo účastní všech akcí ve městě, jako jsou Burčákové slavnosti, Masopust nebo otevřené sklepy, takže všude tam se na vás těšíme." 

-nov-
Foto: Alena Oršoničová

odebírejte přes RSS