Nová čekárna zpříjemní cestujícím čekání na vlak

1. 2. 2021 · 1 minuta čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Z města
V pátek 29. ledna převzali zástupci města Hustopeče a Městských služeb z rukou zástupců Správy železnic zrekonstruovanou drážní budovu na vlakové zastávce. Její dokončení je dalším dílkem v rozsáhlé investici za 1,6 miliardy korun a kompletně hotovo zde bude za rok, kdy bude dokončeno zabezpečovací vybavení na dvou nedalekých přejezdech a začnou zde v plné rychlosti jezdit nové moderní soupravy. 


Teplá čekárna, nové toalety a automat na kávu čekají na cestující v nově opravené a vybavené drážní budově na vlakové zastávce v Hustopečích. Zástupci města ji převzali do pronájmu v pátek 29. ledna. „V rámci celého projektu modernizace a elektrifikace tratě bylo počítáno i s opravou drážní budovy, nicméně ta oprava se zpozdila. A proto v době, kdy už nám naplno jede zkušební provoz teprve otevíráme novou čekárnu. Cestujícím bude k dispozici od pondělí 1. února, a to každý den v době od 3:45 do 21:00,“ vysvětlila starostka Hana Potměšilová.

Budova je vybavena kamerovým systémem a moderním zabezpečovacím zařízením, včetně automatického zamykání dveří. Toalety jsou zpoplatněny rozhodnutím Správy železnic a úklid zde budou zajišťovat pracovníci Městských služeb. „Správa železnic ani České dráhy nechtěli budovu provozovat, takže jsme s nimi uzavřeli smlouvu o pronájmu s tím, že ji budeme udržovat,“ dodává starostka.

Co v nové čekárně chybí je pokladna automat na jízdenky. Ty si však cestující mohou zakoupit přímo ve vlaku. „S prodejem jízdenek nebylo v projektu počítáno. Nicméně cestující si mohou zakoupit jízdenky v každém vlaku ve speciálně označeném vagónu.“

Celá trať stále funguje ve zkušebním režimu. Naplno rozjet by se měla do dvou let, ale už v červnu bude dokončeno zabezpečení dvou přejezdů nedaleko zastávky a po trati začnou vlaky jezdit v plné rychlosti. -nov-

odebírejte přes RSS