Nová cesta bez bariér bude dlouhá téměř kilometr a půl

9. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 2 fotografie · 1 video
Téma Z města

Lepší pohyb hendikepovaným, seniorům nebo například maminkám s kočárky zajistí pátá etapa trasy bez bariér. Na poškozených místech nové dlažby na chodnících, širších obrubníků, vodících linií i moderních míst pro přecházení se tak dočkají ulice Komenského, Masarykovo náměstí, ulice U Větrolamu a Údolní.„Začít by se mělo v září letošního roku, hotovo by mělo být o prázdninách v roce 2019,“ nastínil plánovaný harmonogram prací investiční technik města Radek Krušina.
Projekt získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která zaplatí více než dvě třetiny celkových nákladů. Ty se pohybují okolo 5 milionů korun.
Opravovaná etapa vyplynula ze zpracovaného generelu bezbariérovosti. Ten má město připravený pro úseky podél místních komunikací, schválený Úřadem vlády a řešil i předchozí etapu. „V letošním roce jsme dokončili úseky od Městských služeb, přes Sv. Čecha, Tábory, Žižkovu a také Habešovu, kde máme Polikliniku,“ doplnil místostarosta Bořivoj Švásta. 
A v plném proudu jsou už přípravy na další - šestou, trasu bez překážek komplikujících pohyb chodcům. „Už máme domluvený termín na konzultaci v Praze, kde musí nejdříve navrženou cestu schválit. Další úsek by tak měl jít po pravé straně Brněnské, odbočit před bazénem na ulici Tyršova a pokračovat směrem k Pavučině, to znamená na ulici Šafaříkova,“ doplnil Švásta.

-hrad-

31555
Bezbariérová trasa tentokrát povede ulicí Komenského, přes Masarokovo náměstí a dále ulicemi U Větrolamu, Údolní


   

 

odebírejte přes RSS