Nová fasáda, energetické úspory a soutěžící ÚSESy. Jednali radní

16. 3. 2023 · 2 minuty čtení · 2 fotografie
Téma Z města
Radní jednali o jarních prázninách, v úterý 14. března. Řešili rekonstrukci fasády na domě po paní Nohelové, nové překážky do skateparku u Pavučiny i energetické úspory v budově ZŠ Komenského.

Dům po paní Věře Nohelové, který město koupilo v roce 2019, prokoukne. Získá novou fasádu.
„Snažíme se památkově chráněný dům postupně rekonstruovat. V loňském roce byla vyměněna střecha, letos přijde na řadu fasáda a v celkové obnově budeme i nadále pokračovat,“ vysvětlila záměr starostka, Hana Potměšilová. Rekonstrukce fasády vyjde městskou kasu na téměř 550 tisíc korun. Práce odstartují v dubnu, hotovo by mělo být do konce října 2023. 

93461
Dům po paní Nohelové bude mít novou fasádu

Radní schválili objednávku na zpracování analýzy vhodnosti projektu EPC (Energy Performance Contracting) v budově ZŠ Komenského. „Hlavním cílem je snížení nákladů na provoz a údržbu energetických zdrojů při zachování požadovaného komfortu, a to formou vhodných investic. Může jít o instalaci účinnějších zdrojů tepla či osvětlení, účinnější rozvody energií, efektivnější zařízení měření a regulace a další. Investice do provedených opatření by byly spláceny z budoucích úspor energií,“ vysvětlil celý proces místostarosta, Josef Horák. Se zaplacením analýzy může pomoct dotace. Vhodnou výzvu vypsalo Ministerstvo půrmyslu a obchodu v rámci programu EFEKT III, radní schválili podání žádosti o podporu.

Hustopečské ÚSESy III soutěží! „Třetí etapa územních systémů ekologické stability se týkala výsadby stromů, keřů a trav v lokalitách ve směru na Starovice, Šakvice a nad prvním rybníkem. Jejich cílem je rozbít pusté lány a  umožnit lepší zadržování vody v krajině. Takovou třešničkou na dortu je možnost přihlásit projekty do soutěží. Jedná se o Adapterra Awards (soutěž o nejlepší příklad adaptace na změnu klimatu), kterou vyhlásila Nadace Partnerství, a Cena za krajinu 2023, kterou posvětili Jihomoravští radní,“ informoval místostarosta, Bořivoj Švásta.

Skatepark u Centra volného času Pavučina doplní nové překážky. „Dodavatel nám nabídl několik variant, o výběru nejlepší rozhodly zkušenosti vedoucího CVČ, Petra Fridricha, i rychlá anketa mezi pravidelnými návštěvníky hřiště,“ uvedl Švásta. Obnova bude stát téměř 2 miliony korun a na skatech či kolech by se první děti či dospěláci mohli prohánět už o prázdninách.

93462
Skatepark doplní nové překážky

V Hustopečích bude od 1. června 2023 platit nový ceník  za parkování vozidel. Nejvýznamnější změnou bude zrušení první půlhodiny zdarma, kterou nahradí desetikorunová sazba za první započatou hodinu.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS