Nová komise i zeleň. Jednali radní

13. 3. 2024 · 2 minuty čtení
Téma Z města
Radní jednali v úterý 12. března. Vybrali zhotovitele bezbariérových chodníků v Brněnské ulici, schválili smlouvu o zřízení nového odběrného místa elektrické energie pro ZŠ Komenského z důvodu plánované obnovy školní jídelny a rozšířili rekonstrukci penzionu pro seniory o nové venkovní žaluzie.

Rada města bude mít od 1. dubna komisi pro dopravu. „Těch problémů s dopravou je ve městě opravdu hodně a spíše přibývají, ať už se jedná o parkování nebo jiné, a je dobré mít poradní orgán,“ vysvětlila důvod zřízení nové komise starostka, Hana Potměšilová. Komise bude zasedat ve složení: Ing. Ivana Bundilová (předsedkyně), Richard Homola, Robert Novák, Hana Řeháková, Bc. Jan Strmiska, Jan Dufek, Ivan Chrastina, Vlastimil Tělupil, Martin Plchút, Jiří Tesařík a Ondřej Drobílek.

Rekonstrukci jídelny v ZŠ Komenského oddálila nutnost vybudování nové přípojky elektrické energie. „Kapacita stávající, 200 ampérové, je při provozu kuchyně a školy využita na hranici svých možností a EG.D nám neumožní ji v letošním roce posílit,“ vysvětlil místostarosta, Josef Horák. Radní na své schůzi schválili smlouvu s EG.D garantující vybudování nové přípojky, která bude hotová cca v polovině příštího roku. Rekonstrukce jídelny tak odstartuje až v roce 2025. „Peníze na obnovu máme vyčleněné, jedná se o 60 milionů korun a připravené byly už na letošní rok. Kvůli potřebné nové přípojce zůstanou v rozpočtu města, využijeme vhodný produkt na jejich krátkodobé zhodnocení,“ doplnil Horák.

Bezbariérové chodníky v ulici Brněnská mají zhotovitele. „Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 10 uchazečů, nejnižší cenu nabídka firma Stavby Silnic s.r.o. Projekční cenu, která činila 2,7 milionů korun, snížila soutěž o téměř 800 tisíc na částku 1,9 milionů korun,“ uvedl místostarosta, Bořivoj Švásta.

Nové stromořadí mezi Hustopečemi a Starovicemi a projekt na ÚSES IV. „Stromky už máme objednané, vysadíme je, i kdybychom nezískali dotaci z Jihomoravského kraje.  Zároveň podáme žádost o poskytnutí dotace z MMR, kde můžeme z dotačního programu Národní plán obnovy získat finance na projektovou dokumentaci na již čtvrtou etapu projektu Územní systémy ekologické stability, uvedl Švásta.

Centrála cestovního ruchu Jižní Moravy podpoří letošní akci Slavnosti mandloní a vína částkou 100 tisíc korun. „Cílem spolupráce je rozvoj cestovního ruchu a propojení programu s další nabídkou destinace Jižní Morava,“ uvedla Potměšilová.

Odstartovala rekonstrukce penzionu pro seniory. Nově budou její součástí i venkovní žaluzie. „Je to sice nad rámec schváleného rozsahu, nicméně jedná se o užitečnou investici. Žaluzie v zimě chrání okna před sněhem, mrazem a pomáhají udržet teplo v pokojích, v létě naopak zajistí uvnitř příjemné klima, vysvětlil Horák. Venkovní žaluzie vyjdou na téměř 1,3 miliony korun bez DPH. Součástí kompletní rekonstrukce jsou výměna oken a dveří, zateplení fasády a stropů, oprava balkonů a teras, nové okapy a skleněné výplně u hlavního schodiště.


-hrad-

odebírejte přes RSS