Nová pohádka z Boleradic u diváků bodovala

18. 10. 2022 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Kdo by neznal jednu z nejpopulárnějších českých televizních pohádek Princové jsou na draka s Janem Čenským a Ivanou Andrlovou v hlavních rolích, která se dodnes stále vysílá. Do její divadelní adaptace se pustil Divadelní spolek bratří Mrštíků v Boleradicích, který ji přivezl i do Hustopečí.


Zpracování ověřeného tématu bylo pro herce i režiséra velkou výzvou. „Televizní a divadelní verze pohádky je trochu jiná. My se držíme divadelního originálu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, která se od televizní pohádky trochu liší. Celé to pojetí bylo vlastně úplně jiné, protože je samozřejmé, že některé televizní zákonitosti nejdou převést na divadelní prkna a naopak. Ale byla to krásná práce. myslím si, že herci své role uchopili velmi kreativně a že do toho vnesli něco nového. Přidanou hodnotou je pro nás i to, že se právě v této hře setkává nejmladší generace našeho souboru s ostřílenými bardy, takže se mnohému naučí,“ nešetřil chválou na své svěřence režisér Juraj Háder.

Nejznámější pasáže diváci odříkávali spolu s herci a přidávali se i ke zpěvu notoricky známých písní. „Diváci s námi jdou nejen proto, že ty písně a texty znají, ale také proto, že to má ten drive, že je ten děj vtáhne, což je dobře. Nakonec je jedno, jestli hrajete známou věc nebo novinku, protože v momentě, kdy se vám podaří diváka vtáhnout do děje, tak je to velmi příjemná atmosféra,“ říká Háder. 

Kdo o představení v Hustopečích nestihl, nemusí zoufat, pohádka je novinkou a čeká ji několik dalších repríz. „Zrovna příští víkend to hrajeme u nás v Boleradicích a na listopad už máme domluvené nějaký výjezdová představení,“ pozval Háder. -nov-

 

odebírejte přes RSS