Nová relaxační zóna vyroste na Krajcáku. Dotací přispěje Ministerstvo pro místní rozvoj

1. 7. 2017 · 1 minuta čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Z města

Křížový vrch nabídne návštěvníkům opět vyšší komfort. Přibyde zde nová relaxační zóna, kterou z poloviny zaplatí peníze z Národního programu podpory cestovního ruchu. Celkové náklady budou okolo 700 tisíc korun.

Součástí relaxační zóny bude bludiště, taková pocitová stezka ve tvaru hlemýždě, asi pět balančních prvků napodobujících zvířata a celé to bude oplocené," upřesnil místostarosta města Bořivoj Švásta.
Tato zóna je první ze tří celků komplexně zpracované obnovy lokality za městem. Na části je rozdělena s ohledem na specifikace jednotlivých výzev tak, aby získaná podpora z dotací byla co nejvyšší.
Druhou částí jsou terénní úpravy a hnízdní stěna pro vzácné ptáky, jakými jsou například vlhy pestré či břehule říční. Tyto aktivity ovšem národní ani evropské programy nepodporují a město je zaplatí z rozpočtu.

Třetí velký celek v hodnotě okolo 2 milionů korun je výsadba zeleně, kterou by měl dotovat Operační program životní prostředí. Počítáme se založením velké aleje ve tvaru kříže a dosázení ovocného sadu," uvedla projektová manažerka města Pavla Novotná. Jasno ohledně dotace bude nejpozději první týden v září.
Křížový vrch v minulosti sloužil především jako lesopark. S revitalizací se začalo před několika lety, kdy došlo k vykácení nevhodných stromů, ošetření stávajících, výsadbě nových a založení travních porostů. V loňském roce kopec doplnily nové lavičky, informační tabule i gril. 

Cílem všech těchto akcí je nabídnout lidem klidovou zónu k procházkám a relaxaci. Je to pro ně dostupné a hodně blízko od města," doplnil Švásta. -hrad-


odebírejte přes RSS