Nová výsadba začíná odstraňováním nemocných stromů

16. 2. 2018 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video

Blížící se jarní období je v Hustopečích spjato s obnovou zeleně. Letošní rok ji pracovníci Městských služeb zahájili v areálu kempu Formanka, kde došlo k vykácení a prořezávání starých topolů.


"Nejsou to klasické topoly, jedná se o křížence Topolu černého, který byl vyšlechtěn primárně proto, aby v co nejkratší době co nejvíce vyrostl. Tyto stromy nemají moc dlouhou životnost a často jsou nemocné," popisuje stav stromů před zahájením prací Petr Berka z Odboru životního prostředí. "Opravdu to nebylo bezpečné, hrozilo, že padající větve zraní návštěvníky kempu," doplňuje situaci vedoucí Městských služeb Ivan Chrastina.

Z celkem 21 stromů nařídili odborníci 3 kusy vykácet ihned, dalších pět padne tento týden a zbylých 14 stromů prodělá rozsáhlé ořezy a ošetření. Získané dřevo bude použito na další zvelebování města. "Z kmenů vyrobíme stoličky, lavičky a stolky, které rozmístíme v areálu mandloní a staré větve se poštěpkují a vrátí do městské zeleně," plánuje Ivan Chrastina.

Po ukončení prací na Formance se městské služby přesunou na ulici Svatopluka Čecha, kde dojde k vykácení starých višní. "Višně jsou napadené kleotokem a moneliózou, a proto musí být také odstraněny," vysvětluje situaci Petr Berka. "Místo starých višní vysadíme akátovníky, aby nám vznikla taková hezká nová alej. Kromě toho jsme objednali spoustu nových keřů, takže práce je hodně a budeme hodně sadit," uzavírá Ivan Chrastina. -nov-


 

odebírejte přes RSS