Nová základna pro záchranáře i další plány v areálu nemocnice

28. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Z města

Zbrusu nové zázemí budou mít záchranáři Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v areálu hustopečské nemocnice. Ti nyní využívají nevyhovující prostory bývalé kotelny. „Moderní výjezdní středisko rychlé nahradí objekt dřívějších garáží. Ty nepotřebujeme, protože nemáme vlastní dopravní službu. Místo původní prádelny zase bude stání pro vozy záchranné služby,“ doplnil ředitel nemocnice Karel Doležal.

Tato investice zapadá do celkové studie obnovy areálu. „Připravuje se projekt na zateplení hlavní budovy nemocnice a využití půdních prostor a záměrem do budoucna je i přístavba dalšího křídla, kde vznikne prostor pro zhruba padesát lůžek,“ přiblížil další plány Doležal.
Zkušební provoz nyní testuje také rehabilitace, která se přestěhovala z budovy polikliniky do opravených prostor v nemocnici.
Dalším zásadním krokem je stavba domu pro seniory. „Tento projekt se nyní aktualizuje a stavba by měla podle odhadů odstartovat na jaře příštího roku. Předběžné náklady přesáhnou částku 140 milionů, jedná se o investici Jihomoravského kraje,“ informovala starostka města Hana Potměšilová.
Bytové domy vyrostou i z druhé strany nemocnice v ulici Žižkova. Sloužit budou maminkám s dětmi i seniorům.
-hrad-

 

 

 

odebírejte přes RSS