Nová zeleň, skatepark i bleskosvod. Jednali radní

26. 4. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Téma Z města
Radní usedli k jednacímu stolu v úterý 25. dubna. Věnovali se zeleni, obnově skateparku u Pavučiny i další investici do historického domu na náměstí.

Parkoviště u polikliniky se zazelená. „Porostou zde stromy, trvalky a keře, které dobře snáší slunce, sucho a blízkost zpevněné plochy. Navrženy jsou například Javor babyka, Jinan dvoulaločný a okrasné jabloně či třesně,“ informoval místostarosta, Bořivoj Švásta.
Vedení města rovněž vytipovalo vhodný dotační titul, Škoda Stromky, který může částečně uhradit náklady na výsadbu.

95013
Kromě stromů doplní prostor také keře a trvalky

Radní schválili uzavření kupní smlouvy na nové překážky do skateparku u Centra volného času Pavučina. „Jedná se o dodávku a instalaci 8 prvků za téměř 2 miliony korun. První návštěvníci by sportoviště mohli využívat již o prázdninách,“ doplnil místostarosta, Josef Horák.

Sázíme budoucnost! Iniciativa, kterou založila a koordinuje Nadace Partnerství, má za cíl posílit aktivní péči o životní prostředí. „Aktuálně jsme schválili podání žádosti o grant, ze kterého lze získat až 150 tisíc korun, na výsadbu aleje v průmyslové zóně mezi Hustopečemi a Starovicemi. Navrženy jsou zde okrasné třeště,“ informoval Švásta. 

95014
Alej okrasných třešní v průmyslové zóně (podél cesty mezi firmami Westfalia a PPL)

Dům po paní Věře Nohelové, který město koupilo v roce 2019, čeká další investice. „Tuto cennou památku se snažíme postupně rekonstruovat. Hotová je již střecha, letos přijde na řadu fasáda a nově také bleskosvod za nabídkovou cenu 150 tisíc bez DPH, uvedl Horák.


-hrad-
 

 

 

odebírejte přes RSS