Nové kompostéry i posílení zaměstnanců pečovatelské služby. Jednali radní

29. 3. 2023 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města
Jednání radních připadlo na 28. března a mezi hlavní body patřily dotace na kompostéry, posílení pracovníků pečovatelské služby i pořízení dvou obrazů Hustopečí.

Město Hustopeče požádá o dotaci na nové kompostéry. „Schválili jsme zpracování žádosti do 24. výzvy operačního programu Životní prostřední 2021 – 2027, která podporuje pořízení kompostérů a opakovaně použitelného nádobí a obalů. Pokud budeme úspěšní a peníze, které pomůžou se zaplacením, z evropského fondu získáme, pořídíme až 800 kompostérů, jež za zvýhodněnou cenu nabídneme občanům,“ informoval o dotaci místostarosta, Bořivoj Švásta. Hlavním cílem opatření je předcházení vzniku komunálních odpadů.

Pečovatelská služba získá posilu. „Jedná se o zaměstnance, se kterým bude uzavřena dohoda o provedení práce. Bude vykrývat mimořádné situace, nemoci či dovolené stálých pracovníků, vysvětlil místostarosta, Josef Horák.

Sbírku obrazů městské galerie obohatí další dva s pohledem na náměstí. „Pořizujeme je ke 450. výročí (v roce 1572) povýšení Hustopečí na město a jejich autorkou je malířka Dana Teinitzer,“ doplnil Horák. 93987
Pohled na hustopečské náměstí od autorky Dany Teinitzer

V areálu stadionu dojde k položení nového elektrického vedení. „Aktuálně jsou tribuna a zázemí atletů zásobovány elektřinou z Formanky, která ji vždy přefakturuje. Nově bude dodávka zajištěna z areálu SPOZAMu, který využívá k výrobě elektřiny kogenerační jednotku a tím pádem ji zlevní,“ vysvětlil Švásta. Mezi další drobné investice patří pořízení pasportu (dokument uvádějící technické parametry) k lávce přes Štinkovku vedoucí k tréninkovému fotbalovému hřišti a instalace kamery monitorující prostor za tribunou.

Na základě jednání vedení města s KORDISem  (Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje) došlo k posunu autobusového spoje linky číslo 540 ze Šakvic do Hustopečí z původních 21:02 na 21:05 hodin. „Ke změně došlo z důvodu vyčkání na rychlík nejen od Brna, ale také od Břeclavi,“ vysvětlil potřebnou změnu Horák.
-hrad-

 

odebírejte přes RSS