Nové Malířské centrum slouží od začátku školního roku učňům v Hustopečích

5. 9. 2019 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Střední odborné učiliště v Hustopečích se pyšní novým Malířským centrem. Zástupci školy, města a zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj, ho slavnostně otevřeli v úterý 3. září. „Centrum je multifunkční a bude sloužit učňům napříč obory. Prim budou mít malíři a lakýrníci, kterým je budova ušitá na míru. Tento obor má na naší škole dlouholetou tradici a skvělou pověst,“ vysvětlil ředitel učiliště Zdeněk Hrabal.


Moderně vybavená třípodlažní budova disponuje v přízemí pracovišti s mobilními malířskými stěnami a s patnácti ponky. O patro výš jsou učebny s řezacím a tiskovým plotrem a dvanácti počítači. Prostorné pracovní stoly ve třetím podlaží poskytují zázemí pro dekorativní techniky lakýrníkům.

Stavba vyšla na více než 24 milionů korun. Dotace z Evropské unie pokryla částku přes 21 milionů, zbývající náklady uhradil zřizovatel. „Jihomoravský kraj se snaží podporovat specializovaná centra, která budou k dispozici i ostatním školám. V malířském oboru je hustopečské učiliště stěžejní. Věřím, že nové Malířské centrum přispěje ke zvýšení kvality výuky i atraktivity oboru, a přiláká nové žáky,“ uvedla radní JMK Jana Pejchalová.

Dobré vyhlídky předpovídá centru také výkonný ředitel cechu malířů a lakýrníků Pavel Žatečka. „Řady absolventů jsou již nyní členy našeho cechu. To znamená, že od nás dostávají informace o aktuálních trendech, udržují si povědomí o nových výrobcích, materiálech a postupech při provozování řemesla  a pro lidi je to záruka dobře odvedené práce,“ vysvětlil Žatečka.
Skvělé zázemí by škola mohla poskytnout také uchazečům o mistrovské zkoušky. „Je to takový další stupeň pro absolventy, pokud budou u zkoušek úspěšní, tak se stanou mistři svého řemesla. Učiliště v Hustopečích je vyhlášené v malířském oboru a mohlo by být baštou mistrovských zkoušek,“ nastínil Žatečka.  
-hrad-  

 

odebírejte přes RSS