Nová rehabilitace je předzvěstí dalších investic. V plánu je zázemí pro záchranáře i dům pro seniory

11. 7. 2018 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Z města

V hustopečské nemocnici měli důvod k oslavě. Zástupci Jihomoravského kraje, nemocnice a města Hustopeče v úterý 10. července slavnostně otevřeli nové prostory rehabilitace.  
Po čtyřměsíční rekonstrukci dosud nevyužívaných míst se přímo do budovy nemocnice přestěhovali pacienti i zaměstnanci oddělení z nedaleké polikliniky. „Pacienti budou mít větší komfort díky tomu, že je zde více místa, vyšší kapacita a některé léčebné terapie, které dříve byly dohromady, jsou oddělené. Usnadní to i práci zaměstnancům, kteří nemocné z ošetřovatelských lůžek vozili na rehabilitaci přes dvůr za každého počasí, nyní je vše v jedné budově a stačí sjet výtahem,“ pochvaloval si modernizaci ředitel nemocnice Karel Doležal.

Zřizovatelem nemocnice je Jihomoravský kraj, který také osmimilionové stavební úpravy zaplatil. Uvedení nových ambulancí do ostrého provozu se zúčastnil i radní pro oblast zdravotnictví Milan Vojta. Ten nastínil i další záměry v areálu hustopečské nemocnice. „Nyní probíhají demolice nepotřebných objektů, na jejichž místě vyroste nová výjezdová základna zdravotnické záchranné služby,“ přiblížil Vojta. Kraj počítá i s postupnou rekonstrukcí budovy nemocnice, na které se už podepsal čas.
Investicí za několik desítek milionů korun by měl být nový dům pro seniory. O ten Hustopečští usilují už od roku 2008 a nyní se posunul mezi priority kraje. „Chceme využít tady toto stanoviště, protože na Břeclavsku je nedostatek míst pro seniory,“ doplnil Vojta. Tento projekt je ve fázi studie a plánování financí, které by měl pokrýt úvěr z Evropské investiční banky. 
-hrad- 

odebírejte přes RSS