Nové sídlo pro pečovatelskou službu uhradí dotace

27. 6. 2024 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města

Město Hustopeče dosáhlo na téměř 10 milionovou dotaci na vybudování zázemí pro pečovatelskou službu. Ta se bude stěhovat z penzionu pro seniory a bude nově sídlit v objektu bývalého sálu náboženské organizace v ulici Kpt. Jaroše, kterou má město už rok v majetku.

 

„Nemovitost jsme koupili v květnu 2023 za 7 250 tisíc korun a od té doby se zpracovává projekt. Musí proběhnout rekolaudace, protože prostory sloužili jinému účelu a my tady musíme vybudovat odpovídající zázemí pro naše pečovatelky, což jsou v první řadě kanceláře, šatna, prostor pro pomůcky a nějaký společný prostor s kuchyňkou, kde bude možné si třeba ohřát oběd. Před budovou je i místo pro zaparkování jejich tří aut,“ popisuje objekt místostarosta Bořivoj Švásta.

Aktuálně probíhá soutěž realizační firmy, v polovině července by se mělo začít budovat s termínem dokončení do 4 měsíců. V prosinci by podle místostarosty mohl objekt zkolaudovat a od nového roku se pečovatelky mohou začít stěhovat.

Pečovatelská služba má v péči téměř třicítku klientů výhradně z Hustopečí, a to všechny dny, včetně víkendů a svátků, dle individuálních plánů péče. Cílovou skupinou jsou nejen senioři, jak bývá často mylně prezentováno, ale všechny osoby včetně dětí se zdravotním postižením či chronickým onemocněním, které se ocitli v nepříznivé sociální situaci. „Pečovatelek máme šest a jednu sociální pracovnici, která provádí sociální šetření v případě, že někdo o službu projeví zájem. A samozřejmě jednu vedoucí služby,“ vypočítává personální stav místostarosta.

Právě na pozice vedoucí pečovatelské služby a sociální pracovnici bylo nedávno vypsáno výběrové řízení a aktuálně jsou již obě obsazené. Nový rozvoj pečovatelské služby už tak bude probíhat pod taktovkou nové vedoucí a díky modernímu zázemí by se mohla rozvíjet v závislosti na stále rostoucí poptávce po pečovatelské službě. -nov-

Název projektu: Nákup a rekonstrukce budovy určené pečovatelské službě města Hustopeče

Registrační číslo projektu: CZ.31.6.0/0.0/0.0/22_043/0008562


odebírejte přes RSS