Nové třídy U Rybiček jsou již pod střechou

26. 8. 2020 · 2 minuty čtení · 16 fotografí · 1 video

Nedostatek volných míst ve školkách bude pro Hustopeče na nějakou dobu minulostí. Nová nástavba na MŠ Na Sídlišti roste rychlým tempem a už v prosinci otevře dvě nové třídy.


Největší letošní investice ve městě, nástavba MŠ Na Sídlišti začala v dubnu a dokončena by měla být už v listopadu. Nové patro pojme až padesátku dalších dětí. „Měly by tam vzniknout dvě kmenové třídy, čímž se navýší kapacita. Celá školka bude bezbariérová, budou tam dvě schodiště a výtah pro vozíčkáře a méně pohyblivé,“ popsal stavbu místostarosta Bořivoj Švásta.

Nové patro je již hotové, stejně tak základy výtahové šachty a schodiště. Zasazena jsou i okna a začíná se řešit interiér. „Dělá se podlaha a v podstatě se budou řešit příčky. Více se budeme zabývat elektřinou, protože ta měla být navázána na spodní patro, které ale zatím nemáme zrekonstruované,“ vysvětluje místostarosta. 

Další nepříjemnost přinesly červencové deště, díky kterým zateklo i do původních tříd. „Voda zatekla ze střechy i do spodních tříd, takže je budeme muset vyklidit, vymalovat a položit nové koberce,“ popisuje nepříjemnost ředitelka školky Ivana Kouřilová.

Vzniklé škody pokryje pojištění stavby a tak by náklady na celé dílo neměly přesáhnout 37 milionů korun, z nichž necelých 32 milionů pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Začátek školního roku se však kvapem blíží a školčátka z MŠ U Rybiček jej tak zahájí opět v náhradních prostorách pod kostelem sv. Václava na Dukelském náměstí. „Je to tak, že Kuřátka a Koťátka zůstávají na odloučeném pracovišti na Komenského ulici a děti z Motýlků, Berušek a Sluníček půjdou pod kostel. Mají tam veškeré zázemí i stravu jim tam dovážíme, takže to nebude problém,“ popisuje začátek školního roku Kouřilová.

Do své domovské budovy by se děti měly vrátit v prosinci. Už v září se však začne s úpravami okolí školky. „Součástí této investice je i kompletně nová zahrada, která se bude realizovat od září tohoto roku do srpna příštího roku,“ plánuje místostarosta. -nov-

odebírejte přes RSS