Nové zázemí krytého bazénu myslí na děti i dospělé

30. 10. 2018 · 1 minuta čtení · 9 fotografí · 1 video

Krytý bazén letos oslavil osmadvacet let provozu. K narozeninám dostal kompletně nové vnitřní zázemí. Moderní podobu získá vestibul, recepce, šatny, sprchy a sociální zařízení. Projekt finančně podpořila dotace z Ministerstva školství. Celkové náklady jsou vyčísleny na více než 12 milionů korun, v rozpočtu města je vyčleněno pět milionů. Stavební práce začaly 15. srpna. „Od té doby jsme vybourali veškeré zařízení ze zázemí velkého i malého krytého bazénu, tzn. podlahy, vzduchotechniku, elektrické rozvody, staré skříňky a vybavení. Všechno jsme vyvezli ven,“ popsal dokončené práce vedoucí sportovního zařízení města Aleš Proschek.


Nyní, po více než dvou měsících od začátku rekonstrukce, se zalévají podlahy, ve kterých je nainstalováno podlahové topení, a stavba na čas utichne. „Musíme dodržet technologickou přestávku. Po třech týdnech začneme dělat omítky a obkladačské práce a blížit se do cíle,“ uvedl Proschek. Návštěvníci se mohou těšit na nový, otevřený prostor, který se změní k nepoznání, a také na hravý vzhled interiéru. „Architektka navrhla prostor, který bude velice příjemný nejenom pro stávající zákazníky, ale hlavně pro děti. Nejmenší plavci přichází z útulného prostředí školek a my se jim snažíme nabídnout stejné prostředí, abychom jim pomohli hravě překonat prvotní pocit strachu z vody,“ dodal.
Termín otevření bazénu je naplánovaný na konec ledna příštího roku. „Myslím si, že teď už nás neohrozí žádné zdržení, protože veškeré technologie máme namontované a všechno je rozvedeno,“ shrnul Proschek. Novým zázemím rekonstrukce krytého bazénu nekončí. V další etapě se plánuje oprava bazénových van a jejich okolí.

-ves-

odebírejte přes RSS