Děti mohou během vzdělávací hry poznávat Hustopeče

2. 8. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video

Sezóna v hustopečském Turistickém informačním centru je v plném proudu. Je otevřeno denně od 8 do 18 hodin. Kromě lokálních suvenýrů nabízí návštěvníkům rady a tipy na výlety nejen v Hustopečích a okolí. „Připravily jsme nové brožurky mapující okolní místa, kde je možnost se vykoupat a také přehled rozhleden v nejbližším okolí,“ řekla propagační referentka Jana Myšková. 


Zaměstnankyně Turistického informačního centra myslely i na děti. „Vytvořily jsme pro ně vzdělávací hru Poznej Hustopeče. Spočívá v tom, že děti musí navštívit významná místa v Hustopečích a odpovědět na otázky. Za správné odpovědi tady na ně bude čekat odměna,“ vysvětlila Myšková. 

Hra se skládá z deseti otázek. Děti mají možnost vydat se na výlet a během něj objevovat zajímavosti na Dukelském náměstí či na Křížovém vrchu. Jedenáctá, bonusová otázka se týká rozhledny v mandloňovém sadu. Hra je zaměřená na děti, ale pobaví i rodiče. „Některé otázky jsou lehčí a některé jsou trochu zapeklitější. Předpokládáme, že menším dětem budou pomáhat rodiče, proto jsme myslely i na ně,“ uzavřela Myšková. 

Neváhejte a vyzvedněte si brožurku s hrou v Turistickém informačním centru a poznejte Hustopeče. -ves-

odebírejte přes RSS