Nový skatepark bude představen při táboráku

21. 6. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport
Areál Centra volného času Pavučina se dočkal dalšího zvelebení. Tentokrát přišla řada na zdejší skatepark, který už roky volal po opravě.


„Původní skatepark tu stál více než deset let a v podstatě ho tvořilo pár železných překážek, které naprosto nevyhovovaly žádným bezpečnostním požadavkům. Už dlouhou dobu jsme proto hledali řešení, zvažovali jsme nějakou obnovu, ale nakonec jsme se s podporou vedení města rozhodli pro zbrusu nové prvky, které půjdou s dobou,“ prozradil ředitel Pavučiny Petr Fridrich. 

Jako první se řešil samotný povrch hřiště. Původní asfalt byl nerovný a drolil se, proto ho už koncem minulého roku nahradila vyspádovaná asfaltová plocha podobná povrchům cyklostezek. Samotné překážky se začaly stavět prvního června, symbolicky na Den dětí. „Stavba šla celkem rychle, hotové hřiště bychom měli převzít do tří týdnů. Prvky jsou vyrobené ze zvláštního smart materiálu, který má velmi dobro přilnavost a odpuzuje vodu, takže splňuje všechny bezpečnostní požadavky,“ dodal Fridrich.  

Do konce června bude hotových všech 8 navržených prvků za necelé 2 miliony korun, které zaplatí přímo město Hustopeče.

Poprvé bude hřiště představeno veřejnosti v pátek 30. června při Táboráku na oslavu konce školního roku. Dále bude přístupné za dodržení všech bezpečnostních podmínek. „Bude to hřiště pro skaty, kolečkové brusle, koloběžky a speciální kola. Není možné tu jezdi na tradičních silničních kolech a už vůbec ne na nějakých elektrokolech či elektrokoloběžkách. Povinnou výbavou budou helmy a chrániče. Hřiště by mělo být volně přístupné s tím, že přes týden, když tu máme svoje aktivity, tak jsme schopní na hřiště dohlížet, ale o víkendech bude pro malé děti nutný dozor dospělých. Ale to bude včas všechno upřesněno,“ vyzývá Fridrich hlavně rodiče, aby své děti poučili. -nov- 

 

odebírejte přes RSS