Nový tábor vyškolil malé záchranáře

20. 7. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Zatímco na základně Centra volného času Pavučina dovádějí bylinkářky a bylinkáři, v M-klubu jsou v zácviku malí záchranáři. Příměstský tábor zaměřený na bezpečnost a pomoc druhým přilákal na dvě desítky dětí a vzhledem k velkému zájmu naváže druhým turnusem v srpnu.


Inspirací byli pro vedoucí kroužku Ditu Fialovou synové, jejichž drobné oděrky občas strhnou zbytečné drama. Proto si taky malí táborníci kromě zážitků odnesou vlastní lékárničky, které budou moci v případě nouze kdykoliv využít.

Školení a prožitek z celého tábora umocnily návštěvy záchranných složek. Jako první se vydaly děti za městskou policií, kde si vyzkoušely policejní vesty, jaké to je mít nasazené pouta nebo se podívaly na to, jak vypadá teleskopický obušek.

V následujících dnech bude jejich cesta směřovat také na hasičskou zbrojnici a přímo v M-klubu přivítají policejní jednotku z oddělení kriminalistiky z Brna. Jak účastníci tábora sami uvedli, jejich hnacím motorem pro účast byla touha něco nového se naučit, nahlédnout za oponu těchto úctyhodných zaměstnání a pomocí toho zvážit, zda je tento tvrdý chléb zrovna pro ně.

Táborníci každý den vyplní svůj deník pro malého záchranáře, kam si zapíšou, co daný den absolvovali a co se jim nejvíce líbilo, aby si vše dobře zapamatovali. A vzhledem k tomu, že téma záchranářství se u dětí těší velké oblibě, vypadá to, že by na Centru volného času Pavučina mohl od září přibýt další kroužek, který by tyto znalosti dětí ještě více prohloubil a pomohl tak v našem městě vychovat nové záchranáře. -slam-

odebírejte přes RSS