O krásách a kouzlu Albánie s Poulíkovými

16. 2. 2024 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video

Při svém putování po světě navštívili manželé Poulíkovi přes 40 zemí, o jedné z nich povídali návštěvníkům hustopečské knihovny ve čtvrtek 15. února.


Přednášky s cestovatelskou tématikou v hustopečské knihovně patří k těm nejoblíbenějším. Potvrdila to i ta s názvem Albánie, tak trochu jiná Evropa manželů Jany a Vladimíra Poulíkových. Putování po Albánii, které zažili na podzim 2021 a strávili jím celý měsíc, bylo jejich prvním a nikoliv posledním. „Albánie je skvělá země a tak strašně jiná jako ty ostatní evropské země, že to je možná ten hlavní důvod, proč se tam může člověk pořád a opakovaně vracet. Musím říct, že jsme se tam během jednoho kalendářního roku vrátili ještě dvakrát, takže už za sebou máme tři návštěvy,“ popisuje Jana Poulíková, která se svým manželem putovala po Albánii vlastním autem a najeli přes 5 000 kilometrů. Návštěvníci přednášky se tak s manželi vydali na putování do země, která známá je svými tradicemi, horami, kontrasty, ale i vůdci, kteří je poznamenali.

Poulíkovi o svých cestách v knihovně již přednášeli, a to při vzpomínkách na Singapur a Bali. Momentálně na ně čeká další cesta do Indie a zpracování přednášky se tedy opět nabízí. „O Indii projevilo zájem už hodně pořadatelů, takže se budeme snažit ze všech sil, abychom přes léto toto zajímavé téma zpracovali a snad se přednáška vydaří,“ plánuje Jana Poulíková.

-otah-

odebírejte přes RSS