O víkendu oslavte slunovrat a vydejte se krajem andré na kole

20. 6. 2019 · 2 minuty čtení · 3 fotografie

 Hustopečský slunovrat s vínem
Příchod letního slunovratu je vždy očekáván s nedočkavostí. Síla slunce vrcholí a začíná období léta. V Hustopečích se tento svátek slaví vínem a tvoří pomyslnou bránu k letní sezóně otevřených sklepů. Letos připadá na 21. června a své sklepy otevře 15 hustopečských vinařů.

Vinaři samotní se vám představí během svého přátelského klání. Vytvoří dva týmy a budou hájit čest své vinařské ulice. Ta, která nejlépe uspěje v disciplínách šitých vinařům na míru, získá putovní cenu a bude se jí moci pyšnit celý rok. Nebude chybět ani rituál společného spálení věnce a prosby za povedenou úrodu. Procházku nočními otevřenými sklepy doplní i zábavná hra pro děti i dospělé, magické rituály a pohádkové bytosti.

Od 19.00 hodin se o hudební doprovod v ulici Vinařská postará místní oblíbená kapela Pool Litters a ulici Na Hradbách rozezpívá harmonikářka Tereza Škrháková.

Ve výhodném předprodeji si již nyní můžete zakoupit degustační sadu za 500 korun, na místě za ni zaplatíte o sto korun více. Součástí sady je poukázka v hodnotě 150 Kč na nákup vína.

42426

Letní otevřené sklepy
Letní otevřené sklepy v Hustopečích jsou oblíbeným prázdninovým festivalem vyhledávaným milovníky vína. Do festivalu se každý den zapojí dva sklepy. Vinaři je otevřou vždy v 18.00 a zavřou nejdříve v 21.00 hodin. Pro skupiny (více než 20 osob) je nutná telefonická domluva. Užijte si léto v Hustopečích se sklenkou dobrého vína!

Sobota 22. června
Sklep U Hrabalů /ulice Na Hradbách/
Sklep První vinařská /ulice Herbenova/

Neděle 23. června
Sklep U Košuličů / ulice Na Hradbách/
Sklep Vinařství U Harmáčků /ulice Kpt. Jaroše/

Krajem André na kole
V sobotu 22. června odstartují z areálu hustopečské Formanky milovníci cykloturistiky. Cyklistické putování Krajem André vede přes devět obcí hustopečského regionu a nabídne krajové speciality, zajímavosti jednotlivých vesnic, překrásnou přírodu s výhledy, rovinky, ale i strmější stoupání. Šlápněte do pedálů a přidejte se. Krajem André odstartuje hromadně v sobotu v 9.00 hodin dopoledne, startovací průkazy budou k dispozici v Hustopečích po celé dopoledne. Od tří hodin odpoledne zahraje v cílové stanici, kterou jsou opět Hustopeče, kapela Větry z jihu.
Startovné 100 Kč.


42425

Nová výstava v městském muzeu
Městské muzeum a galerie Hustopeče srdečně zve na výstavu ke 100. výročí založení gymnázia v Hustopečích, kterou pořádá spolu s Gymnáziem T. G. Masaryka v Hustopečích. Výstava potrvá do 1. září 2019. Otevřeno je v neděli od 14.00 do 17.00 hodin.

42424

-jau-

odebírejte přes RSS